Tuesday, Mar. 5, 2024

FOLK FILM FESTIWAL i KOKOFY

Autor:

|

31 lipca 2014

|

FOLK FILM FESTIWAL i KOKOFY

Folk Film Festiwal jest pierwszym w kraju – i jednym z niewielu na świecie – festiwalem filmowym poświęconym tematyce ludowej w kinie. Od ponad stu lat, czyli od wynalezienia sposobu na utrwalanie scen ruchomych, wieś dostarcza twórcom filmowym wciąż nowych inspiracji. Folklor społeczności wiejskiej jest stale obecny w kinie polskim. Doczekał się nawet pokaźnej klasyki, która w skromnej części zostanie pokazana podczas pierwszej edycji Folk Film Festiwal w Sianowie (woj. zachodniopomorskie).

Folk Film Festiwal zrodził się z pasji do kina i naturalnej potrzeby promocji polskiej kultury ludowej, ale także z zainteresowania innymi dziedzinami sztuki. Stąd obecność w Sianowie zespołów muzycznych, teatrów ulicznych, rękodzielników i fotografów. Festiwal będzie więc również areną dialogu o przemianach społecznych, o zainteresowanych artystycznych mniejszych środowisk.

Jednym z ważniejszych punktów festiwalu są KOKOFY, czyli konkurs filmów o tematyce wiejskiej. Konkurs skierowany jest do amatorów, reżyserów, którzy w ramach konkursu będą musieli ująć obraz polskiej wsi w 60 sekundach (szczegóły i regulamin na stronie: http://kokofy.pl).

Podczas tegorocznej edycji  krąg zainteresowania ludowością zostanie zawężony do Polski. Zamiarem organizatorów festiwalu jest jednak pokazanie w następnych latach możliwie jak najszerszego przekroju kina europejskiego z kręgu kultury folk. Organizatorzy chcą pokazywać to, co w nim nowe, ważne, cenne. Zapraszać zagranicznych artystów, rozmawiać różnymi językami sztuki. Zawsze latem, zawsze w sierpniu, zawsze w Sianowie.

Więcej informacji na http://folkfilm.pl/.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
quiet cool poster
Złapane w sieci #151 – QUIET COOL (1986)

Dzisiaj zupełnie nietypowo, bo we wtorek publikujemy nową odsłonę cyklu 'Złapane w sieci'. Kto czyta naszego fan page'a ten dokładnie...

Zamknij