Sunday, Oct. 1, 2023

FrankoFilm 2020 – zgłoszenia do 20 grudnia!

Autor:

|

4 grudnia 2019

|

FrankoFilm 2020 – zgłoszenia do 20 grudnia!

Jeszcze 16 dni pozostało aby zgłosić swój film na FrankoFilm – festiwal, który od kilkunastu lat odbywa się w Zielonej Górze. W przyszłym roku odbędzie się już 16. edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłych latach były nimi m.in.: „Światło” czy „Otwarcie”. Tym razem tematem jest „Druga/Drugi”.

Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodych osób, które uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu. Jednak do festiwalu może zgłosić się każdy. FrankoFilm to, obok konkursowych pokazów, szansa na spotkanie z gwiazdami kina. Podczas poprzednich edycji mieliśmy przyjemność gościć m.in. Agatę Buzek, Wojciecha Pszoniaka, a podczas zeszłorocznej edycji Phillipe’a Tłokińskiego i Patrycję Volny.

Chętni do udziału muszą zrealizować film krótkometrażowy o długości od 2 do 5 minut zawierający poprawne i zrozumiałe dialogi w języku francuskim, na przewodni temat festiwalu. Wymagane są również napisy w języku polskim. Wszystkie gatunki filmowe są akceptowane.

Ważna informacja – formularz zgłoszeniowy należy odesłać najpóźniej do 20 grudnia 2019 roku.

Dodajmy, że w dniach 10-12 stycznia w Warszawie organizatorzy FrankoFilmu, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia, przeprowadzą szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Zajęcia skierowane są do nauczycieli języka francuskiego, odpowiedzialnych za zespoły uczestniczące w Festiwalu.

Szkolenie będzie prowadzone w języku francuskim przez profesjonalnych prelegentów ze świata kina i obejmie główne etapy tworzenia filmu: pisanie scenariusza, zdjęcia, montaż. Uczestnicy otrzymają od organizatorów wskazówki artystyczne i techniczne, zarówno przed jak i po zrealizowaniu filmów.

Zapisy na szkolenia również do 20 grudnia!

Organizatorem warsztatów, oprócz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia, są: Fundacja Zygmunt Zaleski Stichting i Ambasada Francji w Polsce.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.frankofilm.pl oraz www.facebook.com/fcfpologne

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
moj
Premiera filmowa w kinie Helios

Tydzień temu w sobotę odbyła się kinowa premiera filmu "Mój Talent", który został zorganizowany w ramach warsztatów filmowych prowadzonych przez...

Zamknij