Monday, Jul. 15, 2024

GROLSCH FILM WORKS – do 12.04 głosowanie publiczności

Autor:

|

6 kwietnia 2012

|

Grzegorz Kuczeriszka, Kacper Sawicki i Czesław Mozil – jury konkursu – wybrali filmy, które walczą o nagrodę publiczności.

Mawiają, że kreatywność i liczby nie chodzą ze sobą w parze. Konkurs filmowy Grolsch Film Works, obywający się w ramach OFF PLUS CAMERA, zadaje temu kłam!

10 tygodni eliminacji. 139 zgłoszonych filmów, z czego 113 spełniających wymogi regulaminowe. 62,55 minut trwania wszystkich filmów. 3 wyjątkowych i kreatywnych członków jury: Grzegorz Kuczeriszka, Kacper Sawicki i Czesław Mozil. Do tego 3,5 godziny projekcji, twórczych dyskusji i głosowania. Efekt? 14 filmów poddanych głosowaniu publiczności na stronie idfilm.pl.

 

 

Do 21 marca br. trwał etap eliminacji konkursu filmowego Grolsch Film Works. Organizatorzy czekali na krótkie formy interpretujące w dowolnej technice przesłanie Grolscha „Życie to sztuka wyboru – Choose Interesting”. 27 marca na obradach jury spotkali się jego członkowie: producent Kacper Sawicki, reżyser i operator Grzegorz Kuczeriszka oraz wokalista i muzyk Czesław Mozil. Efektem kilkugodzinnego spotkania była pełna zgodność podczas typowania 14 półfinalistów.

To spośród nich publiczność może od 2 od 12 kwietnia głosować na swojego faworyta.

 

 

13 kwietnia w Krakowie podczas Gali Otwarcia Festiwalu OFF Plus Camera, poznamy szczęśliwców i właścicieli czterech czeków: o wartości 20 000 złotych za pierwsze miejsce,
10 000 złotych za drugie miejsce i po 5 000 złotych za trzecie miejsce i nagrodę publiczności.

Konkurs Grolsch Film Works obecny jest m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Rosji, a od 2011 roku również w Polsce. Ideą konkursu jest wspieranie ducha niezależności i kreatywności wśród młodych, którzy kroczą własną drogą. W ubiegłym roku Grolsch Film Works nagrodził w Polsce kreatywność polskich scenarzystów, organizując konkurs filmowy w ramach współpracy
z koszalińskim festiwalem Młodzi i Film. Tegoroczny konkurs Grolsch Film Works, którego polskim partnerem jest OFF Plus Camera, odbywa się na dodatkowo w Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Dodatkowo, w tym roku Grolsch po raz drugi będzie partnerem Festiwalu Filmów Niezależnych w San Francisco (San Francisco Film Festival).

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzisiaj w Fotoplastykonie

  Dzisiaj wyjątkowo będziemy mieli okazję posłuchać nietypowego, bo aż 3 godzinnego wydania Fotoplastykonu! A w nim: * W kinach:...

Zamknij