Tuesday, Apr. 16, 2024

Gwiazdy i debiutanci na 3. Ars Independent

Autor:

|

21 sierpnia 2013

|

Gwiazdy i debiutanci na 3. Ars Independent

Wielkimi krokami zbliża się 3. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent. Impreza odbędzie się w dniach 20-29 września w Katowicach. Centralnym punktem festiwalu jest Konkurs Czarny Koń, w którym o nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz statuetkę autorstwa Olafa Brzeskiego walczą debiutanci i autorzy filmów drugich. W konkursie zobaczymy osiem premier z całego świata. Organizatorzy przedstawiają kolejne tytuły.

Amerykańskie „Oczekiwanie” („The Wait”) M Blasha to oniryczny hołd dla rosyjskiego kina egzystencjalnego. Reżyserowi udało się zaangażować do swojego projektu gwiazdy kina niezależnego – Chloë Sevigny oraz Jenę Malone.

Gwiazdorską obsadę skompletował także Yann Gonzalez. W jego „Spotkaniach po północy” („You and the Night”) grają m.in. Eric Cantona, Niels Schneider i Béatrice Dalle. Oryginalną ścieżkę dźwiękową do tej podszytej erotyzmem opowieści wykonał zespół M83, którego reżyser niegdyś był członkiem.

W konkursie znalazła się również krwawa wizja współczesności prosto z Japonii. „Uzumasa Jacopetti” Moriro Miyamoto to hołd dla włoskiego nurtu filmów mondo oraz ich pioniera Gualtiero Jacopettiego. W indyjskim „I.D.” Kamala K.M. obserwujemy z kolei zmagania młodej, wykształconej dziewczyny z bezwzględnym systemem. Filmowi klimatem bliżej do „Procesu” Franza Kafki niż bollywoodzkich superprodukcji.

Karnety na festiwal w cenie 90 i 80 zł (ulgowy) można kupić w sieci Ticketportal.  Wszelkie informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie arsindpenendent.pl.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
solanin
5. Solanin Film Festiwal 2013

Już jutro startuje piąta edycja Solanin Film Festiwal! Impreza rozpocznie się o 14:30 pokazem filmu pt. "Niuz" Ryszarda Bugajskiego, a...

Zamknij