Monday, Jun. 17, 2024

Helios OFFy 2017 – robimy ogólnopolski przegląd!

Autor:

|

14 marca 2017

|

Helios OFFy 2017 – robimy ogólnopolski przegląd!

Niniejszym ogłaszamy zbliżające się ŚWIĘTO KINA NIEZALEŻNEGO! Jak dobrze wiecie, ideą powstania naszego serwisu zawsze była promocja kina niezależnego. Gdzieś tam po drodze jawiły się przed nami marzenia dotyczącego naszego festiwalu kina niezależnego. Miło nam poinformować, że w 2017 roku bardzo zbliżamy się do tego celu, obejmując rolę współorganizatora przeglądu  Helios OFFy 2017!

Już 5 kwietnia o godzinie 18.00 we wszystkich 42 kinach Helios w całej Polsce odbędzie się Pierwszy Ogólnopolski Przewodnik Po Kinowym Podziemiu Helios OFFy 2017! W ramach tego wyjątkowego przeglądu zaprezentujemy Wam różnorodne filmy: te, które zdobywały już nagrody na festiwalach kina niezależnego, premiery uznanych już Twórców oraz najciekawszych przedstawicieli gatunku. Całość będzie stanowić aż dwanaście tytułów pogrupowanych w kategorie, co daje około 2 godzin czystej rozrywki. Dla nas najważniejsze jest to, że wszyscy twórcy, których dzieła będziemy puszczać są Czytelnikami naszego serwisu!

heliosoffy_v3-05

Przewodnikami, którzy oprowadzą Was po kinowym podziemiu będą: Monika Adamiecka reprezentująca sieć kin Helios oraz… znany Wam bardzo dobrze Michał Kołdras – założyciel serwisu Kinoamatorskie.pl!

mk Ten przegląd będzie doskonałą okazją, aby udowodnić, że polskie kino niezależne dysponuje potencjałem, który jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagającego Widza.

To najlepszy czas żeby filmowy underground pokazał swoją siłę na ekranach multipleksów i bardzo się cieszę, że stanie się to właśnie w kinach Helios – mówi Michał Kołdras.

Za jedyne 15 zł, oprócz samego biletu wstępu, każdy Widz otrzyma kupon konkursowy, za pomocą którego będzie mógł zagłosować na wybrany film i podać krótkie uzasadnienie swojej decyzji. Na twórcę wygranego filmu oraz autora najciekawszego uzasadnienia czekają nagrody – dwudniowy pobyt w hotelu Alpin w Szczyrku!

Wybierz swoje kino i już dziś zarezerwuj bilet, który zabierze Cię w najgłębsze otchłanie kinowego podziemia!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(4) Komentarze

 1. fitzcarraldo
  20 marca 2017 at 11:46

  Jakie tytuły będą prezentowane? :)

  • Michał Kołdras
   Michał Kołdras
   20 marca 2017 at 11:49

   Najlepsze! Naszym zdaniem oczywiście :). Tytułów i autorów nie będziemy zdradzać - ponieważ projekt od początku był owiany tajemniczością, tak i teraz chcemy zostawić trochę niedopowiedzenia. Natomiast wskazówką będą na pewno obrazy prezentowane na zwiastunie. fitzcarraldo zapraszamy do kina!

 2. bonhart
  5 kwietnia 2017 at 21:42

  Czy dzisiejszy pokaz to był tylko jednorazowy wyskok, czy może będzie to bardziej cykliczne (raz na miesiąc/kwartał)? Poziom filmów był nierówny, jednak wystarczająco dużo było dobrych produkcji, by chcieć obejrzeć coś podobnego częściej w przeważnie serwującym hollywoodzką mielonkę multipleksie.

 3. Michał Kołdras
  Michał Kołdras
  6 kwietnia 2017 at 01:29

  Dzięki za opinię. Repertuar prowokował do dyskusji, co zresztą w kinach miało miejsce, bo np. w Sosnowcu jeszcze długo po pokazie siedzieliśmy i rozmawialiśmy na temat filmów, OFFu i HeliosOFFów samych w sobie. Czy to był jednorazowy wyskok? Nie wiem, trudno powiedzieć. Zrobiliśmy co było w naszej mocy aby ten dzień stał się świętem kina niezależnego, wkładając w to dużo serca. Czy było warto? Pewnie, że tak - Ci, którzy przyszli byli naprawdę zadowoleni zarówno z pokazu, jak i atmosfery i oprawy, która towarzyszyła temu wydarzeniu. Niemniej jednak pozostaje niedosyt w kwestii zainteresowania projektem, co na pewno skłania do rozważań na temat kontynuacji HeliosOFFów. W każdym razie to była świetna przygoda i dziękuję jeszcze na gorąco tym, którzy w niej uczestniczyli!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
rela1
Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM 2017 – Podsumowanie

Tegoroczna edycja Festiwalu to 3 wieczory pełne śmiechu i prawie 200 widzów. Spośród 71 nadesłanych filmów do konkursu organizatorzy wybrali...

Zamknij