Monday, Jul. 15, 2024

Iluzjoniści szukają wsparcia

Autor:

|

4 maja 2015

|

Iluzjoniści szukają wsparcia

Kiedyś zastanawiałem się nad sensem istnienia crowdfundingu. Raczej nie ufałem tej metodzie, bo uważałem, że ciężko będzie zorganizować ludzi, którzy mogliby wesprzeć jakiś projekt ze swoich pieniędzy. Dzisiaj obserwując kampanię prezydencką Pawła Kukiza zupełnie zmieniłem zdanie. Ale do rzeczy.

Zbiórkę na swój film postanowiła przeprowadzić grupa, która chciałaby zrealizować „Iluzjonistów”. Historia rozgrywa się u schyłku XIX wieku. W świecie, w którym magia cyrku oraz sztuka iluzji zawładnęły wyobraźnią ludzi poznajemy trzech bohaterów.

Są to iluzjoniści : Jodlowski (Jan Peszek), Majewicz (Jerzy Bończak) oraz Pan Parówkarz (Stanisław Tym). Spotykają się, jak co roku, na festiwalu magii cyrku. Rozgrywka jaką toczą między sobą przynosi nieoczekiwany finał.

Aby zrealizować film na profesjonalnym poziomie twórcy potrzebują środków do zrobienia kolejnych 30 postaci występujących w filmie oraz zbudowania scenografii. Zależy im na jak najlepszym efekcie plastycznym.

Po zakończeniu zdjęć planowane są : montaż, korekcja barwna, dźwięk, autorska muzykę do filmu oraz miks całości. Żeby zrobić to profesjonalnie potrzebne jednak są pieniądze, w ustalonej kwocie 12 000 zł.

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziecie tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Black Mama White mama poster
Złapane w sieci #184 – BLACK MAMA WHITE MAMA (1973)

Pamiętacie klasyczne powiedzenie płynące wprost z mównicy sejmowej: "Nam nie wmówią, że czarne jest czarne, a białe jest białe"? No,...

Zamknij