Thursday, Feb. 22, 2024

IX Festiwal Niezależnych Filmów Komediowych BAREJADA’2012

Autor:

|

4 maja 2012

|

 

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza ludzi „dobrej filmowej roboty” do wzięcia udziału w konkursie filmowym 9 FNFK „BAREJADA”.

Poszukiwane są filmy komediowe zrealizowane w latach 2010-2011. Ale jeszcze bardziej filmy, które powstaną z inspiracji Patrona festiwalu. Po raz pierwszy w konkursie pojawia się osobna kategoria: „Grand Miś”. Podziwiając dorobek artystyczny autora „Misia”, niezłomnego tropiciela absurdów naszej rzeczywistości, nie sposób nie zadać sobie pytania: Co dzisiaj wytknął by nam Stanisław Bareja?

W naszym otoczeniu wiele zmieniło się na plus. Ale… „Niech te plusy nie przesłonią wam minusów”. Dlatego zachęcamy: łapcie za kamery, łapcie za aparaty, łapcie za telefony komórkowe, łapcie za to, co kto tam ma i filmujcie! Organizatorzy czekają na filmy, które nawiązywać będą do twórczości Mistrza . Może to być nawiązanie do tytułu filmu, do fabuły, do postaci, wreszcie do pojedynczego cytatu. Bardziej zaawansowani mogą spróbować odtworzyć atmosferę i język Jego filmów. Najważniejsze aby w Waszym filmie czuć było „Ducha Barei”. Niech to będzie film na miarę Waszych możliwości.

Otwórzcie tym filmem oczy niedowiarkom. I niech to nie będzie Wasze ostatnie słowo. Jury oceni przede wszystkim, czy film jest po prostu śmieszny i czy nawiązuje do twórczości Patrona festiwalu. Wózki, krany, blendy i inne HD mogą mu w tym pomóc, ale jak wiemy z dużego ekranu… wcale nie muszą. Dlatego odrzućcie zwątpienie i do roboty. Mamy nadzieję, że do wzmożonego wysiłku twórczego, oprócz niewątpliwej zabawy przy realizacji filmu, zachęci Organizatorzy czekają na Wasze filmy i do zobaczenia w Jeleniej Górze – mieście młodości Stanisława Barei. Więcej informacji tutaj i tutaj.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Relacja wideo z Festiwalu „DRZWI”!

  Tydzień po zakończeniu gliwickiego festiwalu "Drzwi", w naszym serwisie ląduje wideorelacja z tego wydarzenia. Ten 15-minutowy filmik uświadomi Was...

Zamknij