Saturday, Nov. 26, 2022

Jutro pokaz filmu „La Strada” w reż. Felliniego

Autor:

|

14 kwietnia 2014

|

Jutro pokaz filmu „La Strada” w reż. Felliniego

Jutro w Katowicach swoje uroki odkryje przed widzami film wskazywany jako ulubiony przez wielu kinomanów, łącznie z papieżem Franciszkiem. Razem z „Niebieskim ptakiem” i „Nocami Cabirii” tworzy tzw. trylogię samotności. Mowa oczywiście o filmie „La Strada” Federico Felliniego.

W jego ulubionym stylu balansuje na krawędzi dzieła totalnego i banalnego, bawiąc się w równym stopniu atrybutami kiczu i arcydzieła. Przyciąga fenomenalnymi rolami Gulietty Masiny, Anthonego Quinna i Richarda Baseharta grających prowincjonalnych cyrkowców w poetycko opowiedzianym filmie drogi.

Jutro po seansie w Kinie Kosmos odbędzie się również dyskusja o czasie karnawału i postu oraz roli błaznów i głupców w filmach Felliniego. Uczestnicy zadadzą sobie również ulubione pytania egzystencjalistów i fenomenologów wyłowione z ust gbura Zampano, złotoustego Szalonego i nut trąbki Gelsominy tak pięknie skomponowanych przez Nino Rotę.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Aneta Ozorek - menadżer kultury, fotografka, filmoznawczyni.

„La Strada” | reż. Federico Fellini | 15.04.14 r. | godz. 18.30 | Kino Kosmos | Katowice, ul. Sokolska 66 | bilety 8/10 zł

Więcej info:

http://kfambasada.wordpress.com/2014/03/29/la-strada-rez-federico-fellini-15-04-2013-r-18-30-kino-kosmos/

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
TMNT 2 poster
Złapane w sieci #136 – TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES II: THE SECRET OF THE OOZE (1991)

Podobały Wam się żółwie ninja w ostatnim wydaniu "Złapane w sieci"? No to mamy dla Was dobrą wiadomość - w...

Zamknij