Thursday, Feb. 9, 2023

KF Ambasada zaprasza na seans

Autor:

|

3 marca 2014

|

KF Ambasada zaprasza na seans

Klub Filmowy Ambasada zaprasza na film pt. „Bronson” w reżyserii Nicolasa Winding Refna. Seans odbędzie się 11 marca o godzinie 18:30 w katowickim kinie Kosmos przy ul. Sokolskiej 66. Wstęp 8/10 zł.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Paweł Świerczek, doktorant filmoznawstwa UŚ, który następująco nakreśla fabułę filmu:

„Bronson”, niedystrybuowany w Polsce film Nicolasa Windinga Refna, twórcy „Drive” i „Tylko Bóg wybacza” w Klubie Filmowym Ambasada!

Trzydzieści cztery lata spędzone w zamknięciu mogą znacznie wpłynąć na psychikę człowieka. Zwłaszcza, gdy spędza się je w więzieniach i izolatkach, odkąd skończyło się dziewiętnasty rok życia. Michael Peterson (Tom Hardy) skazany został za napad na urząd pocztowy na lat zaledwie siedem, jednak szereg komplikacji sprawił, że jego wyrok wydłużył się kilkukrotnie. W umyśle więźnia rodzi się jego nowe alter ego: Charles Bronson.

„Bronson” to nie tylko popis aktorski Toma Hardy’ego (przez wielu uznawany za największe osiągnięcie w jego karierze), ale także pierwsze tak objawienie charakterystycznego stylu Nicolasa Windinga Refna, późniejszego twórcy „Drive” i „Tylko Bóg wybacza”. Spojrzenie w umysł szaleńca jest tu jednocześnie wizualnym majstersztykiem. Nie uświadczymy tu stonowania i skrajnego konceptualizmu, znanego z późniejszych filmów reżysera. Zamiast tego doświadczymy oszałamiającej feerii obrazów, które trudno będzie wyrzucić z pamięci.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
The Slumber Party Massacre dvd
Złapane w sieci #130 – THE SLUMBER PARTY MASSACRE (1982)

Jak myślicie, co ma wspólnego piłka nożna z krwistym slasherem? Pozwolę sobie nie odpowiadać na to pytanie, bo satysfakcjonującą Was...

Zamknij