Saturday, Sep. 23, 2023

kilOFF ogłasza laureatów nagród!

Autor:

|

28 maja 2012

|

 

Dobiegła końca 8. edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF w Katowicach. W ogólnopolskim konkursie kina amatorskiego rywalizowało 16 filmów. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się film Nikodema Wojciechowskiego „Krawędź Ziemi”, któremu jury w składzie: Łukasz Maciejewski, Wojciech Szwiec oraz Piotr Kardas jednogłośnie przyznało główną nagrodę kilOFF. Wyróżnienie powędrowało do rąk Macieja Jasińskiego oraz Jarosława Piskozuba za dokument „Czarna Niedziela”.

 

Publiczność swoją nagrodę przyznała ex aequo Nikodemowi Wojciechowskiemu za „Krawędź Ziemi” oraz Michałowi Łukowiczowi za „Berhavert”.

 

„Krawędź Ziemi” to bardzo udana próba zmierzenia się z konwencją realizmu magicznego. Film opowiada historię dziesięcioletniego Tomka, który spędza wakacje u babci na wsi. W momencie, gdy w okolicy pojawią się obcy ludzie, a jego przyjaciel zniknie bez śladu chłopiec zacznie szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Próba rozwiązania zagadki doprowadzi go jednak do odkrycia gorzkiej prawdy. „Krawędź Ziemi” wyprodukowała niezależna wytwórnia filmowa Lunatico z Krakowa.

 

 

W ramach festiwalu zwycięzcy konkursu kina amatorskiego kilOFF zostali także skonfrontowani z laureatami Węgiel Film Festival, gdzie konkurowały z sobą wyłącznie etiudy studenckie. Pojedynek laureatów obydwu festiwali odbył się 27 maja w Scena Gugalander.

 

Z przyczyn niezależnych od organizatora na festiwal nie dojechał Xawery Żuławski i jego miejsce w składzie jury zajął w ostatniej chwili dyrektor programowy Se-ma-for Film Festival – Piotr Kardas.

 

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #42 – JEKYLL & HYDE (1990)

  Ta para może chyba konkurować popularnością z Romeo i Julią... Mowa oczywiście o doktorze Jekyll i panu Hyde. Któż...

Zamknij