Tuesday, Apr. 16, 2024

„Kino Drogi” – nowy cykl filmowy

Autor:

|

24 maja 2013

|

„Kino Drogi” – nowy cykl filmowy

Latem, w dniach 2-9 sierpnia, odbędzie się Festiwal Transatlantyk, Poznań 2013. ŠKODA. Wiesz co dobre!” jest sponsorem trzeciej już edycji tego festiwalu.

W tym roku, w ramach rozszerzenia współpracy powstaje nowy cykl filmowy – „Kino Drogi”. Przybliży on widzom dwa najlepsze wynalazki ludzkości: samochód i kamerę, a wybrane filmy skierowane są do ludzi ceniących prawdziwe wartości, które znajdują odzwierciedlenie w proponowanych tytułach. W ramach cyklu, zostaną pokazane najciekawsze pozycje w historii tego filmowego nurtu oraz dwa premierowe filmy z drogą i podróżą w tle.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć:

- „Jackie”, reż. Antoinette Beumer, Holandia 2012,

- „Road North”, reż. Mika Kaurismaki,Finlandia 2012,

- „Znikajacy punkt” reż. Richard C. Sarafian, USA 1971,

- „Pojedynek na szosie”, reż. Steven Spielberg, USA 1971

- „Gran Torino”, reż. Clint Eastwood, USA 2007,

- „Bezdroża”, reż. Alexander Payne, USA 2005,

- „Pociąg do Darjeeling”, reż. Wes Anderson, USA 2007.

W nawiązaniu do cyklu „Kino Drogi”, ruszył atrakcyjny konkurs filmowy – „Pokaż nam swoją drogę”. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie filmu, który pokaże i odpowie na pytanie: czym jest dla Ciebie droga? Konwencja i sposób interpretacji tytułowego hasła jest dowolny. Ważne, aby film był tak niecodzienny i zjawiskowy, aby podbić serca internautów i jurorów.

Jest o co walczyć, bo najlepsze filmy, zgłoszone do konkursu będą zapowiadać i promować nowy cykl – „Kino Drogi” i będą wyświetlane podczas trwania całego Festiwalu Transatlantyk, Poznań 2013.” A na zwycięzcę konkursu czeka wyjazd na dowolny festiwal filmowy w Europie! Organizatorzy zapewniają bilety, samochód oraz paliwo na podróż. Na zgłoszenia macie czas od 15 maja do 1 lipca 2013!

Więcej informacji pod tym adresem.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
jurrasic
„PROJEKT DRACHE” w klimacie „Parku Jurajskiego”

Hubert Bąk, twórca "Reportażu" pracuje nad scenariuszem filmu "PROJEKT DRACHE", który ma być thrillerem science fiction utrzymanym w klimacie "Parku...

Zamknij