Monday, Jul. 15, 2024

Klechdy – trailer

Autor:

|

27 marca 2017

|

Klechdy – trailer

Juju, jest imigrantem z Afryki, który próbując przedostać się do Unii Europejskiej trafia w ręce handlarzy organów, Boboka i Mary. Szczęśliwie udaje mu się uciec z rąk swoich oprawców do pobliskiej wioski, gdzie pod dach przyjmuje go sympatyczna staruszka, każąca na siebie mówić Kiki. W międzyczasie duet Bobok i Mara ruszają śladem Juju. Czy to jednak ich bohater będzie się musiał obawiać najbardziej?

Klechdy to wybuchowa mieszanka stylistyczna. Rozpoczyna się jako thriller by w środku fabuły zmienić tor na coś bliższego horrorowi. Całość spięta jest mocno stylizowaną historią, wyrazistymi postaciami prowadzonymi grubą, wręcz komiksową kreską. Klechdy to zabawa kliszami filmowymi, referencjami popkulturowymi i aluzjami do starych polskich baśni (np. wszyscy polscy bohaterowie mają nawiązania do potworów z polskich podań – klechd). Film ma wykreowany na potrzeby akcji świat, rządzący się niejako swoimi prawami. Mroczny ton historii stanowi pretekst do stworzenia bajki dla dorosłych…. Klechdy dla dorosłych.

Póki co data premiery „Klechdy” jest nieznana, natomiast wierzymy Pawłowi Łukomskiemu, że faktycznie będzie to wkrótce, ponieważ zwiastun rzeczywiście zachęca do zapoznania się z całością. Trzymamy kciuki za ostateczne dzieło! Więcej o filmie tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
obl1
Dubel #72 – „Oblitus: Rise of the Forgotten” (2016)

Zdradzamy rąbka tajemnicy dotyczącej repertuaru Helios OFFów 2017. Otóż przed Wami recenzja jednego z 12 filmów, które pojawią się podczas...

Zamknij