Friday, Jan. 27, 2023

Kobieta w Jury Solanina

Autor:

|

29 lipca 2011

|

Ostatnim jurorem 3. edycji Solanin Film Festiwal będzie Natalia Rybicka!

 

NATALIA RYBICKA

 

Urodziła się 1 października 1987 roku w Warszawie. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Dubbingowiec. W 2010 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia.

 

Aktorka początkowo wiązała przyszłość raczej ze sportem niż z aktorstwem. Od najmłodszych lat trenuje bowiem taniec sportowy i nowoczesny – dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzynią Polski w Disco Dance Freestyle. Mimo zamiłowania do sportu zdecydował się na studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Nie licząc gościnnych wystąpień („Na dobre i na złe” czy „M jak miłość”) poważniejszy debiut miał miejsce w serialu „Więzy krwi”, gdzie wcieliła się w rolę Marysi Bronowicz. Po nim nadeszła rola Agaty Rowickiej w „Samym życiu”, po której znacznie wzrosła jej rozpoznawalność. W serialu grała przez 8 lat. W międzyczasie pojawiła się także m.in. „Kryminalnych” , „Plebanii” oraz, najdłużej, w „Londyńczykach”. Za udział w ostatnim została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnych „RomaFictionFest” jako najlepsza aktorka drugoplanowa. Na koncie ma także występ w teatrze telewizji w spektaklu „Pastorałka” i „Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa”.

 

W 2010 roku otrzymała wyróżnienie na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Marianny w spektaklu „Opowieści lasku wiedeńskiego” oraz Jewdochy w „Bóg mówi słowo”. Największe uznanie środowiska filmowego zdobyła jednak po wystąpieniu w „Żurku” Ryszarda Brylskiego. Wykreowała bardzo odważną postać – Iwonkę, córkę Haliny (Katarzyna Figura). Została za nią nominowana do Orła. Sam film otrzymał wiele nagród i nominacji na festiwalach polskich i zagranicznych (m.in. Orzeł 2004 za główną rolę kobiecą dla Katarzyny Figury, za najlepszy montaż, scenariusz i za najlepszy film ). Natalia Rybicka za udział w „Żurku” także została uhonorowana. W jej ręce trafiła Nagroda Specjalna – Srebrna Statuetka Leliwity na festiwalu filmowym w Tarnowie (Tarnowska Nagroda Filmowa). Na wielkim ekranie można ją było zobaczyć w „Kto nigdy nie żył…” Andrzeja Seweryna, „Lawinie” w reżyserii Jörga Lühdorff’a (koprodukcja Austrii, Niemiec, Francji, Belgii i Polski) oraz „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. Pod koniec 2010 roku do kin wszedł film „Chrzest”, gdzie wcieliła się w postać Magdy, żony głównego bohatera. Oprócz ról filmowych aktorka udziela się także w dubbingu. Jej głos można usłyszeć w m.in. w „Dzwoneczku”.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Po drugiej stronie” – teaser #02

  W sieci pojawił się drugi teaser reklamujący nasz nowy film p.t. "Po drugiej stronie". Gorąco zachęcamy do obejrzenia:  ...

Zamknij