Saturday, Feb. 4, 2023

„Kobieta z wydm” 14 maja w Katowicach

Autor:

|

10 maja 2013

|

„Kobieta z wydm” 14 maja w Katowicach

14 maja we wtorek o godzinie 18:30 w kinie Kosmos w Katowicach rozpocznie się seans filmu Hiroshi Teshigahary „Kobieta z wydm”.

Klub Filmowy Ambasada - Kobieta z wydm - plakatFilm Kobieta z wydm (Suna-no onna, 1964) Hiroshiego Teshigahary według powieści Abe Kōbō przedstawia historię nauczyciela (Eiji Okada), który wyruszył nad morze w poszukiwaniu owadów żyjących na wydmach. Po całym dniu poszukiwań mężczyźnie zostaje zaoferowany nocleg przez miejscowych wieśniaków. Zostaje on zaprowadzony do chaty w dole między wydmami, w której żyje młoda wdowa (Kyôko Kishida). Następnego dnia z przerażeniem orientuje się, że został on podstępnie zwabiony i uwięziony. Młody nauczyciel stara się za wszelką cenę uciec i dziwi się kobiecie, która ze wszystkich sił próbuje uchronić dom przed zasypaniem nie myśląc wcale o zmianie swojego losu. W zamian za ciężką pracę przy wykopywaniu piasku młoda wdowa otrzymuje od mieszkańców wioski środki niezbędne do życia. Tak odmienne życie od tego, jakie bohater znał do tej pory sprawia, że w momencie kiedy ma możliwość ucieczki, postanawia zostać.

Film ten ukazuje zmagania człowieka uwięzionego w całkowicie odrębnym świecie, które prowadzą do zmiany wartości u bohatera. Jest to piękna historia, która pokazuje, że nawet w na pozór beznadziejnych warunkach można przezwyciężyć ograniczenia oraz odnaleźć miłość a wraz z nią nadzieję.

Tradycyjnie przed filmem odbędzie się prelekcja, a  po filmie  dyskusja, którą poprowadzi dla Was Katarzyna Bolforska, kulturoznawca Dalekiego Wschodu. Bilety, w cenie 8 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny), rezerwować można na stronie Kina Kosmos. Zachęcamy do rezerwacji miejsc.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ps5
Dubel #39 – „Przekraczając siebie” (2011)

Ci, którzy na bieżąco śledzą filmy dodawane do naszego serwisu, doskonale wiedzą, że znajdą tutaj zarówno luźne komedie, jak i...

Zamknij