Friday, Feb. 23, 2024

„Kocham Dziwne Kino” – zasłużony sukces!

Autor:

|

13 sierpnia 2013

|

„Kocham Dziwne Kino” – zasłużony sukces!

W festiwalach filmów niezależnych i amatorskich piękne jest to, że organizatorzy często przez wrodzoną skromność przygotowują się na najgorsze scenariusze i liczą na oszałamiającą frekwencję w postaci choć połowy sali. Tymczasem nierzadko nadchodzi ta wspaniała chwila kiedy okazuje się, że impreza staje się pełnym sukcesem, co sprawia, że organizatorom serce rośnie w piersi.

Tak właśnie stało się w Pabianicach na festiwalu „Kocham Dziwne Kino”, którego widzowie mogli podziwiać w tym roku drugą edycję. Dwa fakty zwróciły szczególnie moją uwagę:

  • po pierwsze: potrzeba zmiany sali kinowej z małej na dużą,
  • po drugie: większa liczba widzów na pokazie filmów amatorskich, aniżeli na nowym filmie z Johnym Deppem.

No moi drodzy… Czapki z głów! Obszerna fotorelacja z tego zdarzenia znajduje się na stronie internetowej festiwalu.

PS. O samozaparciu organizatorów niech świadczy fakt, że tuż przed rozpoczęciem festiwalu zostali opuszczeni przez dwóch sponsorów. Tym większe gratulacje dla Dawida i jego świty!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
spider
15.02.2014 premiera Spider-Man’a

Mikołaj Podracki zapowiedział, że jego film pt. "Spider-Man: Wieczny Bohater" ujrzy światło dzienne 15 lutego 2014 roku. Czekając na tę...

Zamknij