Wednesday, May. 22, 2024

Lecim na Szczecin – szuka wsparcia

Autor:

|

13 stycznia 2016

|

Lecim na Szczecin – szuka wsparcia

W Szczecinie rusza nowy projekt filmowy realizowany za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Polakpotrafi.pl.

„Lecim na Szczecin” będzie pełnometrażową komedią fabularna z dozą młodzieńczego romantyzmu na miarę dzisiejszych oczekiwań.
Akcja filmu będzie swoistym kadrem z przekroju jednego tygodnia życia ambitnego, choć nieco naiwnego w swych idealistycznych poglądach młodego Polaka, który po powrocie z zagranicy próbuje odnaleźć się w swoim dawnym otoczeniu. Wplecione w fabułę filmową ujęcia kluczowych miejsc i wydarzeń z życia Szczecina oraz przyległych mu okolic będą gwarancją promocji samego miasta, jak i odwołaniem do szeregu pozytywnych zmian aglomeracji.
Autorem projektu, reżyserem oraz scenarzystą jest Artur Łopiński, rodowity szczecinianin, absolwent Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, twórca grupy medialnej Nord Star Media, która jest odpowiedzialna za realizację powyższej produkcji. Dla osób wspierających projekt przewidziane są liczne nagrody.

Pomysł na stworzenie filmu powstał w 2014 roku.
Chcąc nakręcić film własnymi siłami Artur zaczął kompletować obsadę aktorską oraz współpracowników technicznych na podstawie zgłoszeń wysyłanych drogą elektroniczną. Następnym krokiem było uzyskanie źródła finansowania. W tym celu wybór padł na portal finansowania społecznościowego polakpotrafi.pl, gdzie autor projektu przedstawia swój cel i prosi ludzi o nieduże wpłaty w danym terminie, w zamian oferując możliwość współtworzenia filmu oraz nagrody rzeczowe takie jak pocztówka ze Szczecina z pozdrowieniami od ekipy filmowej, kubki oraz koszulki z logo filmu, płyty DVD, możliwość zagrania roli w filmie oraz wszelką promocję darczyńcy.

Co do fabuły samego filmu jest to historia młodego szczecinianina, powracającego z emigracji, który próbuje odnaleźć się na nowo w starej rzeczywistości, przeżywa po drodze zawód miłosny, ale nie daje za wygraną. Jako, że cała produkcja odbywać się będzie w Szczecinie i jego okolicach, chcę pokazać szerszej publiczności, że miasto żyje i ma się dobrze, mimo narzekań malkontentów.

Wesprzeć ekipę możecie pod tym adresem. Zapraszamy również na fanpage.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
tl1
Pierwszy teaser „Telefonów”!

Co my tu dla Was dzisiaj mamy? Ano na rozbudzenie smaków, dzisiaj dostaniecie porcję teasera od Tomira Dąbrowskiego, w którym...

Zamknij