Monday, Jun. 17, 2024

Maciej Parowski w jury eFHa FESTIWAL 2011

Autor:

|

10 stycznia 2011

|

 

Maciej Parowski, twórca kultowego komiksu o przygodach agenta „Funky Kovala” (rys. B.Polch ) zasiądzie w składzie jury konkursu FANTASTYCZNIE NAKRĘCONE SŁOWA. Konkurs ten jest dodatkowym konkursem Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów, jaki odbędzie się w Bielawie w kwietniu 2011 roku, a polega na zrealizowaniu etiudy filmowej na podstawia opowiadania współczesnego, polskiego autora SF lub horror. Do konkursu opowiadania udostępnili min. Komuda, Dębski, Pilipiuk czy Kańtoch. Obecność Parowskiego, obecnie redaktora NOWEJ FANTASTYKI odpowiedzialnego za dział literatury polskiej, jest jak najbardziej celowa.

 

Parowski to nie tylko krytyk i scenarzysta komiksów ( min. komiksy z WIEDŹMINEM ), ale również autor powieści ( jedna z ostatnich „Burza” opowiada o alternatywnej historii II Wojny Światowej ) i promotor polskich autorów (min. A. Sapkowskiego i R. Ziemkiewicza ). Ostatnio gruchnęła również wieść o realizacji dalszych przygód Funkiego Kovala. Próby sfilmowania opowieści o tym agencie, mimo sprzedanych praw, zakończyły się niepowodzeniem.

 

Organizatorzy planują również osobne spotkanie z jurorem, w trakcie trwania festiwalu.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Matura to bzdura #12

  Zielone płuca Polski - gdzie to jest? Jaki jest najwyższy szczyt Polski? Czy Ty znasz odpowiedź na te pytania?...

Zamknij