Sunday, Apr. 14, 2024

Marian Dziędziel i Bodo Kox na 12 Multimedia Happy End

Autor:

|

7 października 2014

|

Marian Dziędziel i Bodo Kox na 12 Multimedia Happy End

Dzisiaj rozpoczyna się 12 edycja Festiwalu Multimedia Happy End. Podczas tej imprezy nagrody specjalne odbiorą Marian Dziędziel i Bodo Kox. Obaj artyści spotkają się z widownią w sobotę, 11 października podczas finału. Festiwal poprowadzą Sfilmowani, czyli blogerzy Dawid Adamek i Jacek Napora.

Do soboty widzowie zobaczą kilkadziesiąt filmów pełnych optymizmu. Będą mieli również okazję spotkać się z twórcami, którzy każdego dnia festiwalu będą gościć w Wojewódzkim Domu Kultury.

Gwiazdą festiwalu będzie Marian Dziędziel, ulubiony aktor Wojtka Smarzowskiego. Pan Marian odbierze honorową Złotą Rybę, którą organizatorzy co roku przyznają osobom i instytucjom, które mają wybitny wkład w promocję polskiego kina niezależnego. Dziędziel znany jest z takich filmów jak, „Wesele”, „Dom zły”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wino truskawkowe” i wiele innych. Karierę aktorską zrobił późno, ale gra od wielu lat. Znajduje również czas, aby brać udział w projektach młodych twórców. Na festiwalu zobaczymy go w filmie „Marionetka”, który zostanie pokazany w bloku konkursowym w sobotę o godz. 16. Po filmie aktor spotka się z widownią.

Drugą gwiazdą festiwalu będzie Bodo Kox uznawany za czołowego artystę polskiego offu. Bodo przez kilka lat prowadził Multimedia Happy End w Rzeszowie. Jego zeszłoroczny profesjonalny debiut – „Dziewczyna z szafy” zdobył nagrodę Orzeł 2014 w kategorii „Odkrycie” i został uznany za jeden z najlepszych debiutów ostatnich lat. „Dziewczyna…” zdobyła wiele nagród w Polsce i za granicą, m.in. zeszłoroczne Grand Prix Happy Endu. W sobotę rano Bodo spotka się z uczestnikami warsztatów festiwalowych i opowie o pracy przy „Dziewczynie z szafy”. Wieczorem zobaczymy pokaz specjalny tego filmu, a po seansie Bodo porozmawia z widzami.

Festiwal poprowadzą po raz pierwszy blogerzy Dawid Adamek i Jacek Napora, którzy na co dzień prowadzą youtube’owy kanał Sfilmowani. Relacje z festiwalu i recenzje wybranych filmów będzie można więc oglądać również na ich videoblogu www.youtube.com/sfilmowaniTV.

Pierwszego dnia festiwalu Piotr Żukowski, dyrektor festiwalu, zaprezentuje swój najnowszy film pt.”Urok”, który zrealizował wspólnie ze swoim filmowym partnerem Pawłem Sarbinowskim.

Wielki finał odbędzie się w sobotę o godz. 20. Wtedy zostaną wręczone nagrody dla filmów wybranych przez widownię. Najlepszy otrzyma Złotą Rybę i czek na 3000 zł od sponsora tytularnego, operatora Multimedia Polska. Karty do głosowania będą do pobrania przez cały festiwal.

Program festiwalu dostępny jest na: http://happyend.multimediaoff.pl/happy-end-2014/program/

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ilsa-She-Wolf-Poster
Złapane w sieci #160 – ILSA, SHE WOLF OF THE SS (1975)

W dzisiejszym "Złapane w sieci" pozycja zdecydowanie +18. Będzie dużo seksu, przemocy i rozlewu krwi! A wszystko to dodatkowo umieszczone...

Zamknij