Monday, Dec. 11, 2023

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia w Kędzierzynie-Koźlu

Autor:

|

2 kwietnia 2014

|

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia w Kędzierzynie-Koźlu

Festiwal, który odbędzie się już po raz 21. jest unikatową w skali naszego kraju imprezą poświęconą promocji publicystyki filmowej. Jego głównym celem jest nie tylko pokazanie osiągnięć i trendów niezależnej twórczości filmowej, ale także doskonalenie nabytych już umiejętności poprzez zajęcia warsztatowe, spotkania, dyskusje, pokazy kina off-owego, koncerty muzyki filmowej, dyskusje, które towarzyszą każdej edycji „Publicystyki”.

W poprzednich edycjach wśród jury konkursu zasiadali m.in. Jerzy Trunkwalter, Andrzej Fidyk, Robert Gonera, Blanka Danilewicz, Filip Bajon, Maciej Pieprzyca, Maciej Drygas, Paweł Łoziński, Peter Glatzl, Paweł Woldan, Jean Claude Lejosne, Piotr Zawojski, prof. Franz Schlagier i wielu innych.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych „Publicystyka” trwa trzy dni. Projekcje konkursowe prezentowane są przez dwa dni w blokach filmowych, z których każdy zakończony jest jawną oceną Jury. W trzecim dniu, w trakcie uroczystej gali festiwalowej ogłaszany jest werdykt Jury, następuje wręczenie nagród oraz pokaz nagrodzonych filmów dla uczestników, gości oraz widzów.W roku 2004 patronat nad Festiwalem objęła Światowa Unia Filmu Niezależnego „UNICA”.

W części konkursowej może wziąć udział dosłownie każdy: uczeń, amator, pasjonat, czy profesjonalista. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września 2014 roku. Szczegóły na temat festiwalu, regulamin i karta zgłoszenia na www.mok.com.pl/publicystyka.

Przy tej okazji przypominamy również, że cały czas na bieżąco aktualizowana jest nasza podstrona dotycząca festiwali niezależnych w 2014 roku. Nie zapominajcie tam zaglądać!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
sw2
Short Waves Festival trwa w Poznaniu

W niedzielny wieczór ruszył poznański festiwal krótkich form filmowych, który potrwa do 6 kwietnia. W programie Short Waves Festival: blisko...

Zamknij