Wednesday, Oct. 4, 2023

Moje 89 Pokolenie: ruszyła II tura konkursowa

Autor:

|

20 lipca 2012

|

 

16 lipca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan zainaugurował II etap konkursowy projektu Moje 89 Pokolenie. Do 15 października 2012 roku pocztą, na oficjalną stronę projektu lub za pośrednictwem portalu filmowego Millionyou.com chętni mogą nadsyłać materiały filmowe portretujące pokolenie młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Najciekawsze prace staną się częścią pierwszego w Polsce pełnometrażowego „crowdsourcingowego” filmu dokumentalnego, którego premierę zaplanowano na 2013 rok. Osoby, których materiały znajdą się w filmie otrzymają również 100 PLN od każdej wykorzystanej minuty!

 

Podsumowaniem pierwszej tury projektu, w trakcie której młodzi filmowcy-amatorzy, dokumentując swoje życie, wykonywali zadania przygotowane przez organizatorów, jest opublikowany w Internecie teaser, zmontowany z fragmentów dotychczas nadesłanych filmów.

 

 

Wraz z rozpoczęciem drugiej tury na uczestników projektu Moje 89 Pokolenie czekają nowe wyzwania. Do konkursu mogą przystąpić zarówno nowe osoby, jak i ci, którzy przesłali już swoje prace w trakcie pierwszego etapu.

 

Reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan proponuje, aby tym razem, cały czas pamiętając o realizacji wytycznych z poprzedniej tury, uczestnicy skupili się na przedstawieniu historii konkretnego bohatera. Autor może sam zostać głównym bohaterem własnego filmu, bądź wziąć na celownik obiektywu kogoś innego. Ważne, aby skupił się na jednostce, pokazał ważne dla niej chwile, wydarzenia, miejsca i osoby. Jóźwiak-Rodan zachęca również do korzystania z dostępnych materiałów archiwalnych, nagrań i fotografii z dzieciństwa, a także do poszukiwania napięć i kontrastów poprzez konfrontowanie głównych bohaterów z osobami starszymi, spoza ich pokolenia.

 

Jóźwiak-Rodan podkreśla zarazem, że przedstawione przez organizatorów wytyczne stanowią jedynie swoisty drogowskaz dla uczestników projektu. Mile widziane są również materiały, które w twórczy sposób wyłamują się z nakreślonych reguł. Nie należy się również przejmować, gdy nie zdąży się zrealizować wszystkich zadań. Każdy fragment jest cenny, każdy kadr czy ujęcie może zostać wykorzystane w filmie! Również osoby, które nie zdążyły przesłać swoich prac w trakcie I tury, właśnie teraz mają szansę, by to zrobić!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dubel #3 – Bez powrotu

  "Bez powrotu" - to właśnie ten film dostał się dzisiaj do "Dubla" i doczekał się swojej recenzji. Przeczytajcie, co...

Zamknij