Wednesday, May. 22, 2024

GPS

Dodany przez:

|

30 marca 2020Rok: 2019
Reżyseria: Dominik Czech
Scenariusz: Dominik Czech, Piotr Janiszewski
Zdjęcia: Dominik Czech
Montaż: Dominik Czech


Czy zastanawiałeś się kiedyś kim jest gość, który do Ciebie mówi w Twoim smartfonie? Wsiadasz do samochodu, wpisujesz adres i już wiesz jak jechać! To jest wspaniałe! Szkoda tylko, że w ogóle tego nie szanujesz. Nie masz pojęcia ile zachodzi skomplikowanych procesów tylko po to, żebyś Ty mógł wygodnie siedzieć za kierownicą. A tam, po drugiej stronie toczy się wojna.
W role Twoich głosów ze smartfona wcielają się aktorzy z polskich teatrów: Grażyna Madej oraz Adam Dzieciniak. W groteskowy sposób próbują obalić istnienie stereotypów. Dogryzając sobie wzajemnie próbują udowodnić wyższość płci odzwierciedlając przy tym znaną wszystkim domową atmosferę.

Zaloguj się aby ocenić film

Podziel się

O autorze

Dominik Czech

Jestem absolwentem Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze. Przygodę z kamerą rozpocząłem w 1999 w lokalnej telewizji w Gorzowie. Początkowo moja praca była ściśle związana z mediami. W 2018 współprowadziłem warsztaty filmowe w Szczecinie. Jestem reżyserem i operatorem krótkometrażowego filmu „GPS” oraz filmu „Nikt” – dramatu. W 2022 byłem autorem zdjęć do filmu "Vibe" Michała Marksa, za który odebrałem nagrodę indywidualną na festiwalu Tosiek w Skierniewicach. W 2023 roku podjąłem się produkcji średniometrażowego filmu "Wojtuś" (www.filmwojtus.com).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*