Tuesday, Apr. 16, 2024

Na lekcje do kina!

Autor:

|

20 maja 2014

|

Na lekcje do kina!

Ruszyły zapisy do największego w Polsce programu kinowych lekcji Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2014-15. Do programu mogą zgłaszać się podstawówki, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a także po raz pierwszy – przedszkola.

Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowana jest do uczniów i nauczycieli, którzy raz w miesiącu chcą wspólnie wybrać się do kina na dobre, wartościowe filmy i o nich rozmawiać. W tym roku program otwiera się również na rodziców i opiekunów. Specjalnie z myślą o nich przygotowane zostały kolejne analizy psychologiczne i przykłady prac plastycznych, które ułatwią rozmowę z dziećmi o filmach i nawiązanie do tematyki kinowych zajęć także w domu.

Nowością w programie na rok 2014/2015 będzie specjalny cykl filmowy dla najmłodszych, czyli Przedszkole Nowe Horyzonty. Po obejrzeniu kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych dla kilkulatków i we współpracy ze specjalistami od psychologii rozwojowej organizatorzy wyselekcjonowali najpiękniejsze i najciekawsze filmy, których nie można było dotąd obejrzeć w Polsce.
Do cyklu zostały wybrane filmy, które opowiadają o współczesnym świecie, lecz w niczym nie ustępują klasyce polskiej animacji dla dzieci. Dzięki temu zainteresują najmłodszych i najbardziej wymagających odbiorców.

Pokazy Filmoteki Szkolnej. NHEF to również spotkania z ciekawymi gośćmi, prelekcje, warsztaty plastyczne, dyskusje. Stale powiększana jest baza materiałów dydaktycznych – nauczyciele mogą pobrać informacje o filmach i scenariusze lekcji ze strony www.nhef.pl lub poprosić o nie koordynatora w swoim mieście. Analizy psychologiczne i przykłady prac plastycznych, choć wykorzystywane w dużej mierze przez rodziców w domu, są oczywiście też dostępne dla nauczycieli.

Wszyscy nauczyciele zainteresowani zapisaniem swoich uczniów do projektu, powinni wypełnić formularz dostępny na www.nhef.pl. Na stronie internetowej znajduje się baza ze szczegółowym opisem wszystkich filmów i sposobów pracy z nimi.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Parasite poster2
Złapane w sieci #141 – PARASITE (1982)

Myśleliście kiedyś o tym, żeby rozpocząć karierę naukową? Dawid Gryza skutecznie Was do tego zniechęci opisem możliwych komplikacji i problemów...

Zamknij