Sunday, Dec. 3, 2023

Na tropie Czarnych Koni! Nabory konkursowe na Ars Independent 2017

Autor:

|

8 marca 2017

|

Na tropie Czarnych Koni! Nabory konkursowe na Ars Independent 2017

Multimedialna katowicka impreza, Ars Independent Festival, już po raz siódmy poszukuje Czarnych Koni! Do 31 maja potrwają nabory do międzynarodowych konkursów filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu.
-
Tegoroczna edycja Ars Independent odbędzie się od 26 września do 1 października. Podczas 6 festiwalowych dni spotkamy się z najnowszymi i najróżniejszymi odsłonami kultury audiowizualnej z całego świata.
Sercem festiwalu są cztery konkursy, które przybliżą młodą i debiutancką twórczość z lat 2016/2017. Reżyserzy pełnometrażowych filmów zaprezentują się w konkursie Czarny Koń Filmu, a krótkometrażowych animacji – w Czarnym Koniu Animacji. Konkursy Czarny Koń Gier Wideo oraz Czarny Koń Wideoklipu dedykowane są twórcom nowych gier i teledysków.
We wszystkich kategoriach autorzy powalczą o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro. Warto przypomnieć, że podobnie jak w roku ubiegłym, to festiwalowa publiczność zadecyduje o przyznaniu nagród.
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Nominowane w konkursach tytuły poznamy 29 sierpnia.

- Co roku otrzymujemy tysiące zgłoszeń z przeróżnych zakątków świata. Spośród nich wybieramy około 70 utworów, które potem wspólnie przeżywamy na Arsie. Młodzi, debiutujący autorzy jak nikt inny potrafią zaskoczyć nas świeżością spojrzenia – dodaje Bartek Sołtysik, rzecznik medialny festiwalu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
harcy
harcyŚWIĘTA Tomira Dąbrowskiego

Do najbliższych świąt jeszcze trochę czasu, ale nie przeszkadza to temu, aby zapoznać się z filmowo-komediowym kalendarzem wszystkich najważniejszych polskich...

Zamknij