Tuesday, Mar. 5, 2024

Nabory konkursowe na Ars Independent 2018

Autor:

|

12 marca 2018

|

Nabory konkursowe na Ars Independent 2018

Filmy, animacje, gry wideo i wideoklipy – każdego roku Ars Independent poszukuje najciekawszych nowości w czterech konkursach. Tegoroczny nabór zgłoszeń do katowickiego festiwalu trwa do 31 maja. Komu teraz zostanie przyznany tytuł Czarnego Konia?
Ars Independent 2018 odbędzie się od 25 do 30 września. Jak co roku na 6 festiwalowych dni do Katowic zawita najnowsza kultura audiowizualna. Będzie to nie tylko kino z całego świata, lecz również pokazy animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze ogłoszenia programowe poznamy 1 czerwca – wówczas wystartuje także przedsprzedaż karnetów.
Filarem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy, przybliżające nową, młodą i debiutancką twórczość z lat 2017/2018. W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje – w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków.
We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro. Pamiętajmy, że jurorskim gronem na festiwalu jest cała publiczność, która w głosowaniach decyduje o przyznaniu nagród!
– To festiwal, który nie uznaje kompromisów; w czasie którego największym grzechem jest wystawienie oceny w postaci letniej, niezobowiązującej trójki – pisał w relacji dla „Reflektora” po ubiegłorocznej edycji Mateusz Demski, co w punkt oddaje ducha konkursów Czarny Koń.
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dla zainteresowanych dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Nominowane w konkursach tytuły poznamy 11 września.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
10solanin-zglosfilm
Zgłoś film – 10. Solanin Film Festiwal

10. edycja Solanina czeka na Wasze zgłoszenia! Na dzień dzisiejszy pula nagród wynosi 5 000 zł, z kolei Grand Prix...

Zamknij