Monday, Dec. 4, 2023

Nabory konkursowe na Ars Independent Festival 2019!

Autor:

|

9 stycznia 2019

|

Nabory konkursowe na Ars Independent Festival 2019!

Już dziś zgłaszać można filmy, animacje, wideoklipy lub gry wideo do konkursów Czarny Koń w ramach Ars Independent Festival. Tegoroczny nabór potrwa do 26 kwietnia.

Ars Independent 2019 odbędzie od 24 do 29 września w Katowicach. Jak co roku festiwal szuka tego co fajne w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Nie boi oglądać na jutubie klipów z 27 wyświetleniami, brakuje mu na itch.io sortowania po „least popular”, a Festival Scope Pro jest zdecydowanie „too mainstream”. Przez 6 jesiennych dni czekać na nas będą: pokazy filmów, animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze ogłoszenia programowe poznamy w maju – wówczas wystartuje także przedsprzedaż karnetów.

Sercem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy nowej twórczości (2018/2019). W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje – w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków.
We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro, o których przyznaniu zadecyduje festiwalowa publiczność.

– Nie wstydzi się swoich błędów i ma odwagę sięgać po trudne i nieoczywiste tematy. Wie, że nie jest dla wszystkich i to zdaje się czynić go czarnym koniem wśród festiwali i miejmy nadzieję, że nadal będzie odważnie galopował, bo my już rezerwujemy tydzień we wrześniu 2019, a Wy? – tak pisała w pofestiwalowej relacji dla „Reflektora” Agnieszka Karpiel.

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Nominowane w konkursach tytuły poznamy 26 sierpnia wraz z pełnym programem festiwalu.
Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ya
Young Animation – konkurs filmowy

Festiwal polskich filmów animowanych Young Animation to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Gdańska. Skierowany jest głównie do młodych twórców i...

Zamknij