Friday, Feb. 23, 2024

Nadchodzi ŻUBROFFKA! Zapraszamy na Podlasie

Autor:

|

19 listopada 2010

|

 

Drodzy Widzowie, Filmowcy, Studia oraz Szkoły Filmowe! Z radością Was informujemy, że wielkimi krokami zbliża się V Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych, który odbędzie się w dniach 1 – 5 grudnia 2010 w Białymstoku i na Podlasiu.

 

Organizator Festiwalu, Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” uczynił wszystko, aby była to prawdziwa gratka dla wielbicieli krótkich form filmowych oraz dobrej muzyki. W pięciu sekcjach konkursowych zaprezentowanych zostanie 67 filmów z Polski, Rosji, Białorusi, Estonii, Ukrainy, Azerbejdżanu, Bułgarii, Niemiec, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Grecji, Francji, Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, w całym województwie podlaskim odbędą się prezentacje filmowe z festiwali filmów krótkometrażowych z całego świata m.in. tokijskiego JAPAN MEDIA ARTS, kijowskiego DOCUDAYS, poznańskiego ANIMATORA.

 

Niewątpliwie jednym z największych wydarzeń Festiwalu będzie pokaz krótkometrażowych filmów Romana Polańskiego z muzyką na żywo elektroakustycznego duetu Sza/Za (program prezentowany był premierowo w listopadzie w USA i na Islandii).

 

Festiwal ŻUBROFFKA to także świetna okazja do posłuchania na żywo doskonałej muzyki, m.in. gwiazd legendarnej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune – zespołów THE QEMISTS SOUNDSYSTEM i KING CANNIBAL oraz charyzmatycznego SPIĘTEGO (lider LAO CHE). Jak zwykle nie zabraknie wesołych klubowych klimatów, w które wprowadzi słuchaczy formacja KOMPOTT (the russian party collective).

 

 

Festiwal ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, jest miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT i LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Nasza impreza stara się być platformą wymiany idei i myśli, która umożliwi kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu. Zapraszamy na Podlasie – do krainy żubra i filmu!

 

Źródło: inf. pras

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
przejscie
Lekcja 7 – Montaż

Etap montażu to ten etap, w którym tak naprawdę decydujesz, jak będzie wyglądał Twój film. Na całość Twojej pracy będzie...

Zamknij