Sunday, Apr. 21, 2024

Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni

Autor:

|

25 lipca 2013

|

Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni

Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu filmowego w Gdyni? Zrealizuj krótki film inspirowany kampanią „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie” i zgłoś go do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jeśli okaże się najlepszy – wygrasz wyjazd na
38. Gdynia – Festiwal Filmowy. Na pierwszych dziesięciu autorów, którzy zgłoszą się do konkursu czekają nagrody gwarantowane: filmy i książki o kinie.

Wystarczy pomysł i kamera – również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt. Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, które obejrzeć można na: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz https://www.youtube.com/user/stowarzyszenieNH. Łukasz Simlat konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek – z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.

Filmy nadsyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Najciekawsze – publikowane będą na wideoblogu ogladamczujemysle.blogspot.com. Autor najlepszego pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury. Będzie miał okazję zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkania największych gwiazd polskiego kin. Przygotuje też własne relacje z gdyńskiej imprezy, które publikowane będą na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

Na autora najczęściej oglądanego filmu wideobloga czeka Nagroda Internautów – książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku 15-19 lat. Na filmy organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2013 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i www.filmotekaszkolna.pl.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
przem
„Przemytnicy” – premiera 26.07.13

Przyszły wakacje i widać, że Wam się chce! Przed Wami kolejna niezależna produkcja, tym razem od Maćka, który już rok...

Zamknij