Sunday, Apr. 21, 2024

Nakręć swój Happy End – warsztaty filmowe

Autor:

|

14 października 2015

|

Nakręć swój Happy End – warsztaty filmowe

W poniedziałek, 19 października ruszają bezpłatne warsztaty filmowe multimediaOFF, które odbędą się w ramach 13. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. To okazja, aby nauczyć się sztuki tworzenia filmu od scenariusza, przez montaż aż po produkcję. Udział można zgłaszać do 17 października.

Tematem głównym warsztatów będą kampanie społeczne. Plan zajęć obejmuje naukę pisania scenariusza, realizacji zdjęć (operowanie kamerą i światłem) oraz podstawy montażu. Elementem programu jest też praca z zawodowym aktorem (Michał Czaderna). Każdy będzie mógł spróbować swoich sił przed i za kamerą. Efektem warsztatów będą wspólnie nakręcone spoty filmowe, które zostaną zaprezentowane 24 października podczas gali finałowej festiwalu.

Warsztaty poprowadzi Paweł Sarbinowski, młody reżyser niezależny. Swoją wiedzą na temat produkcji filmowej podzieli się z uczestnikami również Piotr Żukowski, dyrektor festiwalu. Z tajnikami wizażu i charakteryzacji filmowej zapozna warsztatowiczów charakteryzatorka Izabela Maciuszek. Gościnnie w zajęciach wezmą udział sobowtóry Chucka Norissa (Jacek Pieniążek) i Sylwestra Stalone (Mariusz Konfiszer). Można się więc spodziewać wielu zaskakujących atrakcji.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
SCREAM phones
Kopsnij fona

Kojarzycie może jeszcze takie stare aparaty telefoniczne z tarczą, za pomocą której wybierało się numery telefonów? Jeśli takie i inne...

Zamknij