Saturday, Feb. 4, 2023

Niezależni walczą o 5 000 na produkcję!

Autor:

|

19 grudnia 2012

|

Niezależni walczą o 5 000 na produkcję!

Filmy fantasy w Polsce nie mają szczęścia. Wiedźmin został wyśmiany przez fanów, niezależny film Drużyna boryka się z problemami finansowymi i od dwóch lat jest nieukończony. Ale to nie zraża fanów fantasy, by dalej próbować. Tym razem amatorzy starają się zrealizować film o bohaterze opowiadań Roberta E. Howarda o Conanie z Cymerii (fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ConanTheCimmerianMovie).

Produkcja jest amatorska, choć w skład ekipy wchodzą też osoby zawodowo parające się filmowym fachem. Docelowo ekipa ma liczyć około 30 osób. Z ciekawostek w projekt zaangażowana jest firma filmująca z powietrza, kompozytor i specjaliści od efektów specjalnych (choć te mają być delikatne i nieliczne). Obsada filmu liczy 5 aktorów i 8 kaskaderów – przy czym wciąż poszukiwani są kaskaderzy do walki na miecze. Przydałby się też doświadczony choreograf walk. Zdjęcia mają trwać 5 dni, a zlokalizowane mają być pod Warszawą (sceny z końmi) i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (sceny walki w ruinach zamku i jaskini).

Scenariusz liczy 8 stron i jest napisany zarówno po polsku, jak i angielsku. Spowodowane jest to tym, że produkcja w obu językach będzie kierowana na YouTube i Vimeo.

Projekt startuje w konkursie banku, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu, w celu zdobycia nagrody wyróżnienia, czyli 5 000 zł na zabezpieczenie logistyczne zdjęć, wynajem koni i kilka rekwizytów, jak na przykład właściwa peruka i niebieskie szkła kontaktowe dla Conana. Jeśli chcecie pomóc – głosujcie tutaj (http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=690).

Na koniec kilka fotosów, które nie pokazują jeszcze właściwych strojów, zostały wybrane, aby zaprezentować samych aktorów i oddać klimat produkcji oraz pierwszy artwork.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(3) Komentarze

 1. Morphis
  19 grudnia 2012 at 11:38

  Polecam ich w 100%, niesamowity zapał, nietuzinkowe pomysły. Jak dla mnie profesjonaliści w każdym calu i niejednokrotnie, polska kinematografia mogłaby się wiele od nich nauczyć. Pozdrawiam i trzymam za was kciuki, nie mogąc się doczekać koncowych efektów Conana!

 2. anathema
  20 grudnia 2012 at 18:37

  Czemu nie o 100 tysięcy? taka jest głowna nagroda, o ile sie nie mylę... 5 tysięcy dla 7 wyróżnionych. mają sznase? mają.

 3. Grey
  Grey
  16 stycznia 2013 at 11:11

  Dzięki za wsparcie! Udało się!!! http://youtu.be/tZP7uhRP8UY (od 4:55)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
1
Charakteryzacja #13 – szyja zombie

Tym razem przedstawiam masywną ranę szarpaną szyi. Dalej utrzymując stylizację ZOMBIE, mrocznego klimatu horroru, rana jest mniej realistyczna lecz efektowna....

Zamknij