Sunday, Apr. 21, 2024

OKFA 2014

Autor:

|

17 stycznia 2014

|

OKFA 2014

Przygotowania do jubileuszowej 60. OKFA – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. H. Kluby trwają. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, główny organizator festiwalu, przedstawia nowy plakat, który będzie towarzyszył tegorocznej edycji. Autorem jest studio graficzne Homework – twórca projektów do wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń filmowych oraz teatralnych.

60. OKFA odbywać się będzie od 12 do 15 czerwca. Zaprezentowane zostaną najlepsze polskie produkcje niezależne we wszystkich gatunkach – fabuły, dokumenty, animacje, teledyski. Jubileuszowy program uzupełnią pokazy specjalne, spotkania, koncert, wystawa i uroczysta gala filmowców.

Chętni mogą zgłaszać swoje filmy w trzech kategoriach:

1. film niezależny (w tym produkcje zrealizowane przez twórców profesjonalnych),

2. film amatorski (produkcje zrealizowane przez twórców nieposiadających kierunkowego wykształcenia),

3. film studencki (produkcje zrealizowane przez studentów szkół filmowych i innych uczelni artystycznych).

Na zwycięzcę w każdej kategorii czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł.

Na produkcje fabularne, dokumentalne, animowane nieprzekraczające 30 minut organizatorzy czekają do 28 kwietnia 2013 r. Filmy wraz z wypełnionymi kartami należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ul. Okólna 47a, 62-510 Konin.

Lista filmów dopuszczonych do projekcji konkursowych przez Komisję Kwalifikacyjną będzie dostępna od 8 maja na stronie internetowej www.okfa.ckis.konin.pl.

Tematyka i technika realizacji filmów dowolna.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
news
Felix – premiera w lutym

Stworzenie pierwszego filmu, to bardzo ważny moment. Osoby, które mają już ten etap za sobą, chyba potwierdzą, że premierę pierwszej...

Zamknij