Monday, Jul. 15, 2024

One Monolith Piotra Gutowskiego w Kinie „Świt”

Autor:

|

24 października 2012

|

W niedzielę 4 listopada Dom Kultury „Świt” na warszawskiej Pradze wyświetli niezależny film Piotra Gutowskiego „One Monolith”. Jest to opowieść o projekcie twórczym pod tą samą nazwą.
Twórcą projektu jest Virtual Nobody Non-grata, czyli właśnie Piotr Gutowski.
Film prezentuje wycinek twórczości wyżej wymienionego autora.
Dzieło ma formę modyfikowanych obrazów, muzyki industrialnej oraz recytowanych t

 

 

Jest to próba przeciwstawienia się absolutystycznemu podejściu do twórczości, z której tworzą się sztuczne wartości kreujące zdarzenie nazywające się „sztuką”.

Minimalistyczna forma ekspresji w filmie jest wynikiem kontkreatywnej R-ewolucji, która ma się zmierzyć z materią twórczości industrialnej. Prowadzi to do prymarnego spojrzenia na świat i jego odczuwania niczym człowiek pierwotny lub prekursor stylu albo dziecko.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na premierę, która odbędzie się w niedzielę 4.11 o godzinie 17.00 w sali kinowej Domu Kultury Świt przy ulicy Wysockiego 11 w Warszawie (Wstęp bezpłatny).

 

Szczegóły: Dom kultury „Świt”, One monolith na Myspace i Traitor’s mark.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Charakteryzacja #7 – Kreatura

  Zbliża się halloween w związku z czym w dziale "Charakteryzacja" powieje trochę potwornymi zmianami. Dochodzą nas natomiast słuchy, że...

Zamknij