Thursday, May. 25, 2017

Oto laureaci O!PLA 2016!

Autor:

|

17 maja 2016

|

Oto laureaci O!PLA 2016!

Po niemal dwóch miesiącach i objechaniu rekordowej ilości 69. miejscowości w Polsce dobiegła końca czwarta edycja O!PLA – największego na świecie festiwalu polskiej animacji; prawdziwie niezależnej inicjatywy promującej w Polsce i na świecie sztukę filmowej animacji. Jak co roku o zwycięzcach zdecydowało największe Jury na świecie – ogólnopolska publiczność! W Konkursie Głównym 88 filmów podzielonych na 6 kategorii obejrzało i oceniło 7287 widzów (16+/dorośli). W Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! wzięło udział 13.557 młodych Jurorów, którzy ocenili 24 tytuły prezentowane w dwóch kategoriach wiekowych – PRZEDSZKOLNEJ i WCZESNOSZKOLNEJ. Tradycyjnie laureaci otrzymali statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka oraz liczne nagrody specjalne (m.in. zaproszenia poza selekcją na zaprzyjaźnione festiwale).

Zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Animacji – Krainy Nieograniczonych Możliwości otrzymał w tym roku Pan LESZEK GAŁYSZ.

OTO LAUREACI O!PLA 2016:

PIERWSZE MIEJSCA „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: DRUCIANE OPRAWKI (2014, 14′), Bartosz Kędzierski (Studio KINESKOP)
KATEGORIA SZKOLNA: CZARNA WOŁGA (2015, 3’58″), Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
KATEGORIA OFF & GO!: PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29″), Michał Rychławski (STREFA 57)
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: RZEŹBA DNIA (2015, 3’31″), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
KATEGORIA FORMANIMY: NIE TRAĆ GŁOWY (2015, 4′), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: ŻYCIE (2015, 1’34″), Michał Rychławski (STREFA 57)
***
DRUGIE MIEJSCA „SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: TA CHOLERNA NIEDZIELA (2014, 16’09″), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)
KATEGORIA SZKOLNA: ZACZYN (2015, 4’55″), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: KOLEKCJONER (2015, 07’09″), Kamila i Mirek Sosnowscy
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: CUKIERKI (2014, 3’26″), Mai Tran | ROBODROM
KATEGORIA FORMANIMY: ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00″), Michał Soja (ASP KRAKÓW)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09″), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
***
TRZECIE MIEJSCA „BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: MAGICZNY LAS (2016, 3’45″), Artur Marcol (Panoptiqm Studio)
KATEGORIA SZKOLNA: CIPKA (2015, 8’22″), Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: DRUMLA (2015, 12’29″), Tomasz Pawlak
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: JA JESTEM ZŁODZIEJ (2015, 5’22″), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
KATEGORIA FORMANIMY: MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY (2015, 4’25″), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
***
WYRÓŻNIENIA ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA
KATEGORIA STUDYJNA: SPRAWA MOCZARSKIEGO (2015, 5’09″), Tomasz Siwiński (FUMI Studio / Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich)
KATEGORIA SZKOLNA: ZAWIESZONY (2015, 4’16″), Aleksandra Hildebrandt (Akademia Animacji 3D i Efektów Specjalnych DRIMAGINE w Warszawie)
KATEGORIA OFF & GO!: GOŁĘBIE (2016, 2’50″), Joanna Jóźwicka
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07″), Bogna Warszawa | Junior Stress
KATEGORIA FORMANIMY: WNĘTRZE (2014/2015, 4’08″), Sylwia Owczarczyk (ASP ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: SZTUKA LATANIA (2014, 0’48″), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
***
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA
KATEGORIA STUDYJNA: SIGNUM (2015, 13’54″), Witold Giersz (Studio Animacji Witold Giersz)
KATEGORIA SZKOLNA: GLI.TCH (2014, 3’34″), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: KOSMOS (2014, 9’43″), Karolina Głusiec
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: SIEDEM (2015, 06’23″), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
KATEGORIA FORMANIMY: KINKI (2015, 10’12″), Izumi Yoshida (FUMI Studio)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: I AM (2014, 00’05″), Magdalena Pilecka
***
KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
PIERWSZE MIEJSCE „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA: PAMIĘTNIK FLORKI 2: POTWORNY BAŁAGAN (2015, 11′), Piotr Rogowski (ANIMA-POL)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA: AGI BAGI: ZAWODY W SURFOWANIU NA LIŚCIACH (2015, 11′), Waldemar Mordarski (BADI BADI)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA: AGATKA: AGATKA I MYDŁO (2015, 10′), Andrzej Kukuła (Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu)
***
PIERWSZE MIEJSCE „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA: TYMEK I MISTRZ: UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA (2015, 11′), Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Jakub Tarkowski (SPINKA FILM STUDIO)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA: SCHRONISKO: PIES (2015, 16’05″), Jarosław Szyszko (J&P Studio)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA: MAMI FATALE: HERBATKA Z TROLLEM (2014, 10′), Robert Jaszczurowski (Studio Miniatur Filmowych / Grupa Smacznego)

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ort
Stalownik: Operacja Ortyrion w sieci

Z początkiem maja w Teatrze Śląskim w Katowicach na scenie w malarni odbyła się premiera filmu "Stalownik: Operacja Ortyrion" produkcji...

Zamknij