Sunday, Apr. 21, 2024

Ożywienie – co w trawie piszczy?

Autor:

|

4 lutego 2013

|

Ożywienie – co w trawie piszczy?

Nie opadły jeszcze emocje związane z wczorajszą premierą „Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc”, a tymczasem przed nami wkrótce publikacja kolejnego filmu niezależnego! „Ożywienie” Kamila Koprowskiego, to film, którego zwiastun gościł już w naszym serwisie.

Obecnie, jak podkreśla autor tego przedsięwzięcia, większość materiału jest już zmontowana, w weekend dograno ostatnie ujęcia, premiera jednak przesunie się o około dwa tygodnie. Obsuwa w czasie wynika z problemów technicznych związanych z jednym ujęciem oraz z problemów organizacyjnych.

Sumaryczny czas realizacji tego filmu to pełne trzy dni zdjęciowe, choć powstaje na przestrzeni już kilku miesięcy. Jest to związane z ogromnymi barierami logistycznymi i czasowymi – kręcimy większość zdjęć w Warszawie (ja i koledzy z ekipy mamy 80 km odległości) oraz dostępnością aktorów- aktorzy profesjonalni po szkołach, którzy oprócz tego projektu non-profit angażują się jeszcze w oczywiście inne. - opowiada reżyser Kamil Koprowski.

Czasami barierą jest również pogoda, półtora miesiąca temu, w grudniu ekipa nagrywała przy -10 stopniowym mrozie, a ostatnio w rzęsistym deszczu. Przez to wszystko projekt, mimo że prosty i krótki (długość koło 12-15 min) przedłuża się (z perspektywy autorów) w nieskończoność, co odbija się irytacją i niecierpliwością całej ekipy.

Kamil informuje nas, że jeżeli wszystko dobrze pójdzie, premiera nastąpi w połowie lutego. Trzymamy kciuki! A poniżej prezentujemy dodatkowy materiał promujący:

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
gdzie
Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc – premiera

Dosłownie przed godziną miała miejsce premiera nowej produkcji niezależnej "Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc". Film opowiada historię piątki przyjaciół, którzy w...

Zamknij