Monday, Jul. 15, 2024

Patronujemy „23 Dywizji”

Autor:

|

14 kwietnia 2016

|

Patronujemy „23 Dywizji”

„Rok 1944. Polski nie ma na mapie Europy. Kraj jest okupowany. Życie mieszkańców małych wsi toczy się wokół roli i pracy wkoło domu. Grupa młodych ludzi, ma dość owego życia. Spotyka się w konspiracji, gdzie uczy się j. polskiego. Niemcy coraz bardziej ingerują w życie mieszkańców. W duszach młodych ludzi rodzi się chęć walki. Po wyczerpujących treningach postanawiają dołączyć do oddziałów partyzanckich, gdzie czeka ich życie prawdziwych żołnierzy. Los jednak „spłatał figle”.”

Tak prezentuje się zarys fabularny produkcji niezależnej Patryka Leksa i Adriana Patery, której mamy przyjemność patronować. Fabuła filmu opiera się na prawdziwych wydarzeniach z roku 1944, czyli krwawej pacyfikacji przysiółka Błojec znajdującego się obok małej wsi Grabowa w województwie śląskim w samym centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Poniżej możecie zobaczyć kilka grafik promujących to dzieło.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. patip91011
    26 kwietnia 2016 at 20:40

    Niesamowite, że tak młodzi twórcy potrafią tak profesjonalnie podejść do zadania i stworzyć produkcje wysokich standardów i to tak oryginalnie. Widać wielkie zaangażowanie i dbanie o szczegóły. Polecam gorąco wszystkim!!!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kurs
Kurs filmowca niezależnego płatny przelewem + promocja

Na Waszą prośbę, zdecydowaliśmy, że kurs filmowca niezależnego będzie można kupić również płacąc zwykłym przelewem internetowym! Do tej pory zakup...

Zamknij