Monday, Dec. 11, 2023

Październik w Częstochowie znów będzie optymistyczny

Autor:

|

5 kwietnia 2016

|

Październik w Częstochowie znów będzie optymistyczny

14. edycja Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych odbędzie się w dniach 12-16 października w Częstochowie. Można już zgłaszać filmy do konkursu.

Festiwal Filmów Optymistycznych na dobre zadomowił się w Częstochowie. Impreza przeniosła się tu z Rzeszowa w zeszłym roku. Już wiadomo, że zostanie pod Jasną Górą na dłużej. 14. Multimedia Happy End odbędzie się w dniach 12-16 października w Ośrodku Kultury Filmowej Iluzja.

Multimedia Happy End to nie tylko sposób na naładowanie baterii przy pozytywnych filmach. To również okazja, żeby zapoznać się z ciekawymi produkcjami niezależnymi i studenckimi, których często nie uda się zobaczyć poza festiwalami filmowymi. Po projekcjach z widzami spotykają się twórcy. Niewątpliwą zaletą festiwalu jest także bezpłatny wstęp na wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące.

Podczas pięciu dni pokazów konkursowych widzowie zobaczą ok. 50 filmów. Finał odbędzie się w niedzielę, 16 października w Filharmonii Częstochowskiej. Atrakcją wieczoru będzie koncert muzyki rozrywkowej. O tym, kto wystąpi przekonamy się po wakacjach.

Festiwal co roku proponuje całą gamę wydarzeń towarzyszących. Imprezę poprzedzą warsztaty filmowe skierowane do młodzieży. Zajęcia odbędą się w dniach 5-8 października w Centrum Promocji Młodych. 9 października mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w plenerowym malowaniu wielkich festiwalowych ryb na Placu Biegańskiego. Najmłodsi widzowie będą natomiast mieli szansę wysłać swoje marzenia do festiwalowej Złotej Ryby podczas poranku filmowego dla dzieci (15 października). W trakcie festiwalu w Miejskiej Galerii Sztuki będzie można oglądać wystawę malarstwa Elżbiety i Mariana Murawskich, artystów pochodzących z Suwałk, laureatów m.in. medalu IBBY.

Jak „robi się” festiwal od kuchni? W tym roku organizatorzy pozwolą przekonać się o tym na własnej skórze. Od czerwca przyjmowane będą zgłoszenia do wolontariatu do poszczególnych komórek festiwalu.

Nabór filmów do festiwalu rusza 30 marca. Twórcy mogą zgłaszać swoje obrazy do 1 sierpnia w sześciu kategoriach:

  • Profesjonalny film fabularny
  • Studencki film fabularny
  • Niezależny film studencki
  • Profesjonalny film dokumentalny
  • Studencki film dokumentalny
  • Niezależny film dokumentalny

Organizatorzy przyjmują zarówno filmy pełnometrażowe, jak i krótkie formy oraz animacje. Najważniejszym wymogiem jest to, aby film niósł pozytywny przekaz. Szczegóły dotyczące naboru filmów, karta zgłoszeniowa i regulamin dostępne są na stronie www.happyend.multimediaoff.pl
Wszystkie filmy powalczą o statuetki Złotych Ryb oraz Grand Prix i nagrodę finansową – 3000 zł, ufundowaną przez sponsora tytularnego Multimedia Polska.

Od 13. lat festiwal wspiera sponsor tytularny – Grupa Multimedia Polska. Impreza rozwija się w ramach prowadzonego przez tę spółkę Ogólnopolskiego Programu Wspierania Kina Niezależnego MultimediaOFF oraz przy wsparciu finansowym Miasta Częstochowa. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
krf_news
6 kwietnia – pokaz w Firleju

Klub Realizatorów Filmowych (KRF) to inicjatywa nieformalna, która dąży do zetknięcia ze sobą ludzi, wyrażających siebie poprzez film. Mogą to...

Zamknij