Monday, Jul. 15, 2024

Październikowa premiera – 1892

Autor:

|

10 października 2011

|

 

Nieczęsto się zdarza żeby filmowcy niezależni kręcili kryminały. Umówmy się, jest to dość ciężki kawałek chleba, bo wymaga wciągnięcia widza w klimat historii, która na dodatek musi być bardzo dobrze przemyślana aby trzymała się kupy. Wobec tego nie każdy się za to bierze. Wziął się za to jednak Paweł Szymkowiak, który wraz ze swoimi przyjaciółmi nakręcił 1892.

Produkcja ta, jak sam autor mówi, powstawała na przełomie czterech lat. Znamy realia tworzenia filmów niezależnych, więc przyczyn takiego stanu rzeczy możemy się domyślać. Spokój mieszkańców pewnego miasteczka zaburza list znaleziony w gabinecie burmistrza. Sprawę rozwikłania zagadki otrzymuje małżeństwo detektywów: Betty i James Coltrane.

Szukając autora pogróżek będą musieli znaleźć odpowiedź na pytanie co łączy ów list,
naukowca nazwiskiem Lavoisier, oraz wydarzenia roku 1892.

 

Obejrzyj 1892 i podziel się swoją opinią!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #11 – SUPERCROC (2007)

  Jeśli jedynymi stworami, które kojarzycie z dzieciństwa były godzilla, dinozaury z Jurrasic Park, czy king-kong, to możecie być pewni,...

Zamknij