Friday, Jan. 27, 2023

Pełny program 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent

Autor:

|

3 września 2013

|

Pełny program 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent

Znany już jest pełny program 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent, który odbędzie się w Katowicach w dniach 20-29 września 2013 roku. Ars Independent to ponad sto projekcji w czterech salach kinowych oraz szereg wydarzeń towarzyszących. Najważniejszą częścią programu są dwa konkursy dla debiutantów i autorów filmów drugich: Konkurs Czarny Koń oraz Konkurs Czarny Koń Animacji.

Festiwal otworzy „Świat” w reżyserii Alexa Pitstry ze zdjęciami Thijsa Glogera, bohatera retrospektywy podczas 2. Ars Independent. To słodko-gorzka opowieść o młodym Tunezyjczyku pracującym w wypożyczalni filmów, marzącym o emigracji i tytułowym wielkim świecie.

Uroczystość zamknięcia festiwalu uświetni z kolei „Likwidacja”, nowy film Sébastiena Pilote’a, laureata zeszłorocznego Konkursu Czarny Koń („Sprzedawca”). „Likwidacja” to kino pełne emocji opowiadające o zwykłych ludziach, ich troskach i trudach codzienności. Pilote wkłada w ramy szekspirowskiego dramatu opowieść o poświęceniu w imię własnych wartości. Film zdobył nagrodę za scenariusz w sekcji Tydzień Krytyki na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie arsindependent.pl. Projekcje odbywać będą się w Kinoteatrze Rialto, kinie Światowid oraz Galerii Ateneum. Oficjalnym klubem festiwalowym 3. Ars Independent będzie Cybermachina. Karnety w cenie 90 i 80 zł (ulgowy) do kupienia w sieci Ticketportal.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
hard_ticket_to_hawaii_poster
Złapane w sieci #106 – HARD TICKET TO HAWAII (1987)

Wakacje się skończyły, za oknem deszcz, a w myślach sporej części osób powrót do szkolnej rzeczywistości, czy marzenia o urlopie,...

Zamknij