Tuesday, Apr. 16, 2024

Pierwsze informacje o Solaninie!

Autor:

|

20 lutego 2012

|

 

SOLANIN FILM FESTIWAL to czwarta edycja festiwalu filmowego, który wyrósł z pasji i wiary w kino. Solanin łączy w sobie produkcje niezależne oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. W tym roku 4. edycja Solanina odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2012 roku.

 

Myślą przewodnią 2012 roku z perspektywy festiwalu będzie idea Solanina – prawdziwego kulturysty, który „pakuje” wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Do tego by OFF miał MOC, potrzebni są miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Organizatorzy ponownie liczą na nowatorskich amatorów i wojowniczych profesjonalistów, którzy swoimi obrazami stoczą batalię z kinem komercyjnym, pokazując w ciemnych salach festiwalu „krew, pot i łzy”.
To dla Was i dzięki Wam Solanin chce prezentować w Nowej Soli KINO, które jest szczere, mocne, bezkompromisowe. Takie, które zmusi do refleksji, ale jest także humorystyczne, zabawne i potrafi zabrać widza w INNY, filmowy świat. Solanin Film Festiwal to KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

 

 

Solanin cały czas się rozwija. Czwarta edycja przyniesie wiele zmian w konkursach filmowych. W ramach festiwalu odbędzie się:

  • * Konkurs Kina Niezależnego – przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.
  • * Konkurs Kina Profesjonalnego – przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.
  • * Konkurs Kina Nowej Formy – przeznaczonych dla wszystkich twórców, którzy eksperymentują formą i treścią, tworząc filmy wykraczające poza ustalone ramy oraz animacje.
    Konkurs Kina Lubuskiego – przeznaczony dla twórców z województwa Lubuskiego i filmów, których akcja rozgrywa się w tymże województwie.

Spośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, Jury wybierze Najlepszy Film i uhonoruje go GRAND PRIX FESTIWALU. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać bardzo gorącego sierpnia!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #29 – LEVIATHAN (1989)

  Lewiatan - legendarny stwór z morskich otchłani, który swoim majestatem przeraża ludzkość od czasów Starego Testamentu. Czy z tej...

Zamknij