Tuesday, Apr. 16, 2024

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Autor:

|

20 lipca 2013

|

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Znany twórca filmów animowanych będzie wraz z Wiktorią Pelzer jednym z jurorów konkursu Czarny Koń Animacji podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach. Przegląd konkursowy odbędzie się w dniach 21-23 września w sprawdzonej podczas zeszłorocznego festiwalu przestrzeni Galerii Ateneum.

Piotr Dumała jest cenionym autorem takich animacji, jak „Zbrodnia i kara”, „Franz Kafka” czy „Łagodna”. Na swoim koncie ma także film fabularny pt. „Las”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za „szczególne wartości artystyczne” na festiwalu w Gdyni. Współpracuje z łódzkim Studiem Filmowym Se-ma-for, wykłada m.in. na uniwersytecie w Sztokholmie i na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Piotr Dumała będzie także bohaterem retrospektywnego przeglądu w ramach katowickiego festiwalu.

W jury konkursu animacji zasiądzie także Wiktoria Pelzer związana z wieloma międzynarodowymi festiwalami filmowymi organizowanymi w Niemczech i Austrii. Pelzer jest kuratorką sekcji animacji na festiwalu Vienna Independent Shorts oraz koordynatorką programu festiwalu Crossing Europe w Linzu.

W ramach sekcji Przed Debiutem prezentującej najciekawsze prace studentów znanych szkół animacji goście festiwalu obejrzą dzieła powstałe w duńskim The Animation Workshop, paryskiej Szkole Obrazu Gobelins oraz poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dodatkowo w programie festiwalu znajdzie się także przegląd współczesnej czeskiej animacji zebranej w dwóch grupach: „Nowa fala czeskiej animacji” oraz „Od roku zero – czeska animacja lat 2000-2010″.

Więcej informacji dotyczących festiwalu znajduje się na stronie www.arsindependent.pl oraz na profilu festiwalu w portalu Facebook.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ra2
Dubel #46 – „Rak i ja” (2013)

Film, który dosyć niedawno został dodany do naszego serwisu już dostał się do recenzji, równocześnie zajmując trzecie miejsce w TOP...

Zamknij