Sunday, Apr. 21, 2024

Pokaz filmu „Wirtualna Wojna” w reż. Jacka Bławuta

Autor:

|

10 września 2013

|

Pokaz filmu „Wirtualna Wojna” w reż. Jacka Bławuta

Klub Filmowy Ambasada powraca po wakacjach i zaprasza na spotkanie otwierające sezon 2013/2014! Film zapowiada sekcję gier wideo Grasz? w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent (20-29 września, Katowice).

Wirtualna wojna w reżyserii Jacka Bławuta wnika w tkankę międzynarodowej społeczności miłośników lotnictwa, którzy swoją pasję realizują przy pomocy symulacji komputerowej Ił-2 Sturmovik. W grze tej gracze wcielają się w pilotów maszyn latających podczas drugiej wojny światowej i w czasie rzeczywistym odtwarzają znane z historii bitwy. Bohaterami są przedstawiciele czterech różnych nacji (Stanów Zjednoczonych, Polski, Rosji i Niemiec), opowiadający, kim są oraz dlaczego zainteresowali się lotnictwem z czasów drugiej wojny światowej. Relacje te ukazują przenikanie się świata wirtualnego i realne na wielu płaszczyznach: od nieskrępowanej rozrywki i zabawy, przez pasję i determinację, aż po , chęć uczczenia pamięci bliskich.

Jacek Bławut miesza w swoim filmie dwa typy filmu – dokumentalną formę w relacjach graczy z fabularyzowaną historią, która wynurza się z odtworzonej podczas rozgrywki bitwy. Dzięki takiemu spojrzeniu możemy doświadczyć, jak bardzo światy fikcyjne determinują nasze relacje, zachowania, uczucia i wrażenia, a z drugiej strony – jak doświadczenia ze świata rzeczywistego urealniają te wirtualne.

Tradycyjnie przed filmem zapraszamy na prelekcję, którą przeprowadzi mgr Bartosz Kłoda-Staniecko, filmoznawca i członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Po filmie odbędzie się dyskusja z II reżyserem filmu, Jackiem P. Bławutem Jr.

Klub Filmowy Ambasada
„Wirtualna Wojna”, reż. Jacek Bławut
17.09.13 r. | godz. 18:30 | Kino Kosmos, Katowice, ul. Sokolska 66
bilety 8/10 zł

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
534736_306488499460199_112721507_n
Premiera teledysku grupy Sonic Wave

Mamy wielką przyjemność zaprezentować Wam jeszcze gorący klip grupy rockowej "Sonic Wave" do piosenki "Rainy Night". Nasz serwis jest patronem...

Zamknij