Thursday, Feb. 22, 2024

Pół wieku fantastyki później

Autor:

|

9 grudnia 2015

|

Pół wieku fantastyki później

Jeśli jesteście fanami polskiego kina fantasy to musicie czuć się bardzo osamotnieni w swojej pasji. Mamy jednak dla Was dobrą informację. Powstaje „Pół wieku fantastyki później”, czyli niezależna produkcja fanowska właśnie w klimacie fantasy.

Jeszcze lepsza informacja jest taka, że film, o którym mowa ma pojawić się jeszcze wcześniej aniżeli prawdziwa fantasy-bomba, czyli nowy film o Geralcie, który realizował będzie Tomasz Bagiński we współpracy z Amerykanami. Dla przypomnienia, premiera tegoż planowana jest na 2017 rok.

Wracając jednak do „Pół wieku fantastyki później” trzeba powiedzieć, że będzie to historia osadzona w klimatach „Wiedźmina”. Nie będzie to jednak ekranizacja sagi, lecz autorska, odrębna opowieść w której pojawią się znane z literackiego pierwowzoru postacie, takie jak wiedźmin Lambert, czy czarodziejka TrissMerigold. Do tej pary dołączy znany każdemu bard Jaskier, w zupełnie innej, starszej o kilkadziesiąt lat wersji samego siebie.
Bohaterowie będą musieli mierzyć się z demonami przeszłości i zadać ważne pytanie kto jest prawdziwym potworem?
W projekcie zgodzili się zagrać między innymi Zbigniew Zamachowski czy Mariusz Drężek. Ponadto twórcy zebrali prawie 1/4 potrzebnych środków, co daje nadzieje na zrealizowanie projektu do końca.

Do tej pory ekipa zrealizowała zdjęcia próbne i opublikowała demo produkcyjne. Film ma mieć charakter średnio-metrażowy, a jego premiera planowana jest na listopad 2016 roku. Inicjatywę można wspierać w serwisie Polak Potrafi.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
krf aktor amator
19 pokaz filmów amatorskich KRF

9 grudnia odbędzie się 19 pokaz filmów amatorskich KRF. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku, dlatego czeka na Was...

Zamknij