Tuesday, Feb. 7, 2023

„Południk Zerowy” na kursie po dotację

Autor:

|

26 marca 2013

|

„Południk Zerowy” na kursie po dotację

Pamiętacie taką akcję, kiedy twórcy niezależni walczyli o 5 000 zł na swój film? Im się udało! Pytanie, jak pójdzie  w przypadku ekipy Piotra Rzepki, który ze swoją niezależną grupą filmową, złożoną ze świeżo upieczonych absolwentów i studentów ostatnich lat studiów filmowych prosi o wsparcie w realizacji filmu krótkometrażowego pt. „Południk Zerowy”. Potrzebna kwota to: 2160 zł.

O czym będzie ten film?

Utrzymana w klimatach allenowskich komedia opowiada o polskim Bobie Dylanie uwikłanym w trudne relacje z żoną, menedżerką i jej narzeczonym. Chcąc uwolnić się od grzesznych myśli o zdradzie i depresji wywołanej informacją, iż jego menedżerka właśnie się zaręczyła, Przemek wyjeżdża na kilka dni do swojego rodzinnego miasteczka. Na miejscu niespodziewanie okazuje się, że korzystając z nagłego przypływu wolnego od pracy czasu, Agnieszka wraz z narzeczonym postanowili odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku… i cała trójka spotyka się na rynku tytułowego „południka zerowego”. Dalej może być już tylko zabawniej!

Po co im ta kasa?

Cała ekipa oraz obsada pracuje za darmo, pieniądze potrzebne są na wynajem niezbędnego sprzętu, transport (część zdjęć realizowana będzie poza Warszawą) oraz kostiumy i scenografię.

Dlaczego właśnie oni?

Pomóżcie nam zrobić dobre, zabawne kino. Obiecujemy, że nie zawiedziemy. Dotychczasowe filmy reżysera (Piotr Rzepka) zdobywały nagrody na festiwalach kina niezależnego w Polsce, były także pokazywane za granicą; autor zdjęć (Michał Wiśniowski) otrzymał ocenę celującą na dyplomie w Łódzkiej Szkole Filmowej, a nasi aktorzy to prawdziwe perły.

Na zachętę przedstawiamy Wam film promocyjny, który pokaże w skrócie, czym zajmowała się ekipa do tej pory, a my przy okazji przypomnimy, że film Okazja, to właśnie ich dzieło.

Jak ich wesprzeć?

Aby dorzucić swoją cegiełkę, należy wejść na stronę finansowania społecznościowego i sypnąć groszem. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na fan page’u.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
krzeslo
„KRZESŁO” trailer

Potraficie zaskoczyć... Widziałem już w tym serwisie wiele filmów, ale złowrogiego krzesła, które atakuje ludzi nie było chyba w żadnej...

Zamknij