Sunday, Apr. 21, 2024

Portrety Nieba – premiera 25 maja!

Autor:

|

7 maja 2012

|


 

W zamierzchłych czasach dane nam było poinformować Was, że w Gliwicach powstaje pełnometrażowa produkcja niezależna. Wtedy też poznać mogliśmy zarys fabuły, stronę internetową filmu i trailer:

 

 

Dzisiaj natomiast mamy wielką przyjemność oznajmić Wam, że znamy już miejsce i termin premiery tego filmu! Wszystko odbędzie się 25 maja o godzinie 19.00 w kinie „Kosmos” w Katowicach! Jeżeli ktoś z Was zastanawia się jeszcze, czy warto ruszyć tyłek na to wydarzenie, niech za rekomendację posłuży podejście tych, którzy popełnili to dzieło. Jak mówi Krzysztof Płużek: zaczynając realizację „Portretów Nieba” chcieliśmy poczuć się jak prawdziwi filmowcy i zrobić wszystko na tyle profesjonalnie, na ile byliśmy w stanie, ponieważ wyszliśmy z założenia, że w ten sposób dużo się nauczymy. Podzieliliśmy więc produkcję na etapy i elementy takie jak: scenariusz, zakup sprzętu, casting, zdjęcia próbne, organizacja planów i rekwizytów, znalezienie kompozytora, organizacja planu zdjęciowego, zdjęcia, montaż obrazu, postsynchrony, dźwiękowe efekty synchroniczne, stworzenie kompletnej ścieżki dźwiękowej, korekcja barwna obrazu, współpraca z tłumaczami, którzy przekładają skrypt filmu na język francuski, angielski i niemiecki. Każdy z tych elementów był dla nas przygodą i nowym doświadczeniem.”

 

 

My nie mamy wątpliwości, że przy takim nakładzie pracy ten film będzie wydarzeniem kina niezależnego. Jeżeli zatem chcielibyście w nim uczestniczyć, to macie okazję zadeklarować to choćby na stworzonym w tym celu facebook’owym evencie. W naszym serwisowym kalendarzu 25 maja jest już zakreślony, a w Waszym?

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #39 – SILENT RAGE (1982)

  Chuck Norris zanim trafił do ekipy The Expendables, musiał się czymś wsławić. I właśnie "Silent Rage" jest jednym z...

Zamknij