Sunday, Oct. 1, 2023

Premiera TUNEL B i pokaz najlepszych filmów jednominutowych

Autor:

|

4 listopada 2010

|


 

To, że pod niektórymi budynkami w Bielawie znajdują się podziemne przejścia i schrony wie wiele osób z tamtejszych okolic. Najwięcej wiedzą Ci, którzy tuż po wojnie „zasiedlali” miasto i uruchamiali zakłady przemysłowe.

 

Ile takich obiektów przetrwało do dzisiaj? Czy są dostępne? Jak do nich wejść i do czego mogły służyć? Na te pytania, chociaż po części, chciały sobie odpowiedzieć osoby, wyprawiające się w tunele
pod zakładem włókienniczym „Bielbaw”, a konkretnie pod budynkiem byłej przędzalni i tkalni.

 

Ekipa zabrała ze sobą operatora grupy filmowej bielawskiego MOKiS-u. Premierową relację z tej „wyprawy” będzie można obejrzeć w sali kinowej ośrodka w dniu 11 listopada o godz. 15.00.

 

Prezentację poprzedzi krótki wykład na temat tuneli i sztolni w Górach Sowich, który przedstawi Dariusz Korólczyk, współodkrywca sztolni na górze Sobań (kompleks „Riese”).

 

Po prezentacji filmu zapraszamy na pokaz najlepszych, jednominutowych produkcji filmowych. Bielawa znalazła się wśród 30 miast z Polski, w których filmy te będą prezentowane. To już piąta edycja festiwalu „The One Minutes” organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Organizatorzy bielawskiego „eFHa Festiwal” nawiązali współpracę z organizatorami „jednominutówek” i wspólnie postanowili wspierać swoją działalność i popularyzować kino niezależne. Dlatego też serdecznie zapraszamy miłośników niekonwencjonalnych produkcji filmowych do bielawskiego MOKiS.

 

Wstęp wolny

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
„ONI” – Trailer

  Nie wiem z czym Wam się kojarzą "oni", ale mi od razu przychodzi na myśl obraz podzielonego społeczeństwa polskiego...

Zamknij