Wednesday, May. 22, 2024

Program 12 Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych

Autor:

|

18 września 2014

|

Program 12 Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych

Za trzy tygodnie rozpoczyna się 12 Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie. Do konkursu zakwalifikowało się 50 filmów. Wśród nich pięć prezentowanych na trwającym właśnie Festiwalu Filmów w Gdyni.

Październik w Rzeszowie co roku zaczyna się optymistycznie. Kiedy do miasta wracają studenci, na ulicach pojawia się Złota Ryba – symbol Multimedia Happy End. Festiwal Filmów Optymistycznych to jedyny festiwal filmowy w województwie podkarpackim. Dzięki niemu Rzeszów ma swoje miejsce na mapie festiwalowej PISF-u.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-11 października w Wojewódzkim Domu Kultury. Widzowie zobaczą ponad pół setki filmów niezależnych, profesjonalnych, fabularnych, dokumentalnych, które łączy jeden mianownik – optymizm. Pięć z nich to filmy, które zakwalifikowały się do Przeglądu Polskiego Kina Niezależnego na Festiwalu Filmów w Gdyni.

- W tym roku otrzymaliśmy blisko 200 zgłoszeń. Pięćdziesiątka, którą wybraliśmy z pewnością zaszczepi w naszych widzach duża dawkę optymizmu – zapewnia Piotr Żukowski, dyrektor festiwalu.

Na filmy konkursowe zagłosują widzowie. Najlepszy otrzyma Grand Prix i czek na 3000 zł od sponsora tytularnego, operatora Multimedia Polska.

Festiwalowi towarzyszyć będą multiwarsztaty filmowe, akademia aktorska, spotkania z twórcami, pokazy specjalne. Złota Ryba w specjalnym konkursie po raz trzeci spełni marzenia najmłodszych widzów.

Program festiwalu dostępny jest już na: http://happyend.multimediaoff.pl/happy-end-2014/program/

Warto śledzić aktualności dotyczące festiwalu na Facebooku (Multimedia Happy End), Twitterze (happyendfestiwal) i YouTube (Happy TV).

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #157 – EL BARON DEL TERROR (1961)

Zastanawiałem się, czy publikacja nowego odcinka cyklu "Złapane w sieci" we środę będzie dla Was czymś dziwnym, ale doszedłem do...

Zamknij