Friday, Jan. 27, 2023

Program Ars Independent 2014!

Autor:

|

29 sierpnia 2014

|

Program Ars Independent 2014!

Powracamy do Festiwalu Ars Independent, który rozpocznie się 23 września w Katowicach. Znamy już bowiem program całej imprezy.

Festiwal otworzy debiut Virág Zomborácz „Po życiu”, wciągająca, pełna osobliwych postaci i bystrych obserwacji komedia o dorastaniu i pomłodzieńczym buncie. Film jest jednym z siedmiu tytułów biorących udział w konkursie Czarny Koń.

Zamknięcie festiwalu uświetni pokaz „Dystansu”, nowego filmu Sergia Caballero, laureata Ars Independent 2011. Kino okraszone dużą dawką humoru i surrealizmu z pogranicza filmu sensacyjnego i science fiction.

Ars Independent 2014 to dwa międzynarodowe konkursy filmowe, Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, prezentujące debiuty i filmy drugie reżyserów z całego świata. Sekcja Out of Competition przedstawi wybór bezkompromisowego kina europejskiego, które z różnych przyczyn nie znalazło swojego miejsca w konkursie. Przeglądy jurorskie Bruce’a LaBruce’a i Marioli Brillowskiej przybliżą nieznaną w Polsce twórczość, konfrontującą nas z odmiennymi spojrzeniami na seksualność. Sydney Shorts zapozna nas z etiudami studentów Sydney Film School z ostatnich lat. Kontynuacji doczekały się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (gry wideo i nowe media). Audiofile posłuchają death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finalndii. Pasjonaci wirtualnych światów wezmą udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczą w kinie machinimy, zagrają w gry indie w galerii sztuki.

Karnety festiwalowe zakupić można w punktach oraz na stronie internetowej sieci Ticketportal. Z pełnym programem imprezy możecie się zapoznać pod tym adresem.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
dz4
Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino” vol.3 – relacja

8 sierpnia w Pabianicach odbyła się trzecia edycja Festiwalu Filmowego organizowanego przez naszego redakcyjnego kolegę Dawida Gryza. Mowa oczywiście o...

Zamknij