Sunday, Oct. 1, 2023

Razem z wiosną rusza O!PLA!

Autor:

|

31 marca 2016

|

Razem z wiosną rusza O!PLA!

Od 2013 roku każdy prawdziwy fan polskiej animacji wie, że jak zaczyna się wiosna, to zaczyna się też O!PLA – największy na świecie festiwal polskiej animacji! Czwarta edycja dotrze do rekordowej ilości 69. miejscowości (62. miast i 7. wsi) na terenie Polski, aby oddać głos „największemu Jury na świecie” – ogólnopolskiej publiczności (16+ / dorośli)! To oni ocenią 88 filmów w Konkursie Głównym, i zdecydują, komu przyznać Złote Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka. Równolegle do Konkursu Głównego, w 40. miejscowościach, odbędzie się konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, w którym to młodzi widzowie ocenią najnowszą polską animację realizowaną z myślą o nich. Czwarta edycja O!PLA potrwa od 20 marca do 15 maja 2016.

Jak co roku na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji​ z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

88 zakwalifikowanych do Konkursu Głównego filmów podzielonych zostało na 6 kategorii: STUDYJNĄ (8 tytułów), SZKOLNĄ (19 tytułów), OFF & GO! (13 tytułów), ANIMOWANY WIDEOKLIP (21 tytułów), FORMANIMY (12 tytułów) i ANIMOWANE FRASZKI (15 tytułów).

Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! to 24 filmy podzielone na dwie kategorie wiekowe: PRZEDSZKOLNĄ (11 tytułów) i WCZESNOSZKOLNĄ (13 tytułów).

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
oper
Lekcja 13 – Zabawmy się w dziennikarstwo

Nasz kurs filmowca niezależnego rozrasta się o kolejną lekcję! W 13 odsłonie zajmiemy się produkcją filmową z punktu widzenia dziennikarskiego....

Zamknij