Saturday, Feb. 4, 2023

Relacja z premierowych seansów awangardowego horroru Siedlisko

Autor:

|

14 grudnia 2018

|

Relacja z premierowych seansów awangardowego horroru Siedlisko

Koniec roku, to idealny czas podsumowań. O takie swoiste resume swojej tegorocznej twórczości, pokusił się Lethargus – twórca „Siedliska” – metafizycznej wizji zagłady ludzkości. Zobaczcie, jak w jego karierze zapisał się 2018 rok.

„Siedlisko” miało swoją premierę dokładnie 9 maja. Od tamtego czasu produkcja zdobyła ma samym starcie dwie znaczące recenzje. Jako pierwszy, recenzji podjął się popularny na YouTube kanał „Galeria Horroru”, prowadzony przez Rafała. Film zdobył tam 7 punktów w 10 punktowej skali. Zaraz po tym ukazała się kolejna recenzja. Tym razem w kultowym już portalu „Horror Online”. Recenzja Pana Ireneusza Gajka wypadła równie pochlebnie dla produkcji i film ponownie uplasował się w skali 7 na 10 punktów.
Zaraz potem ukazała się spora ilość artykułów na temat produkcji: po „Siedlisko” sięgnęły takie periodyki jak min. „Dark Planet”, „IRKA: Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej”, magazyn filmowy „Cinema.pl” oraz wywiad przeprowadzony przez Panią redaktor Karolinę Owsiannikow. Dodatkowo artykuły i ogólne wsparcie twórca otrzymał od portalu filmowego Kinoamatorskie.pl. (film można zobaczyć tutaj). Bardzo przychylne produkcji były również „Zin-Horror Masakra”, „Misterium Grozy” oraz profil autorski
„Tomasza Siwca” pisarza grozy.

Większość wyżej wymienionych wydarzeń względem filmu otworzyła mu furtkę do dalszych projekcji, obraz zagościł min. na premierowym seansie otwierającym pokazy w śląskim Jaworznie zorganizowane przez „Alternatywną Kulturę” – grupę prawdziwych
pasjonatów sztuki alternatywnej. Dalej film powędrował prosto na krakowski festiwal grozy i horroru „KFASON” gdzie odbyła się projekcja i dyskusja po pokazie. Ostatnim przystankiem „Siedliska” był Poznański „CK Zamek” – film został zaprezentowany w Sali Kina Pałacowego.

„Siedlisko” dodatkowo ubiegał się o udział w konkursowym festiwalu „Kocham Dziwne Kino”, ostatecznie jednak nie znalazł się na pokazie ze względu na limit czasowy.

Wisienką na twórczym torcie była i jest współpraca z muzycznymi wykonawcami. W ostatnim czasie nakręciłem trzy teledyski, a czwarty jest właśnie czeka na swoją premierę. Jednym słowem był to owocny rok!

Lethargus”

Fanpage reżysera
https://www.facebook.com/lethargusfilm/
https://www.instagram.com/lethargushorrorfilm/

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
46452411_2313800258690928_898326520588664832_o
48. pokaz KRF – LoboTomiaVideo

Równo za tydzień we Wrocławiu wystartuje pokaz amatorskich filmów grozy. Tym razem w programie 4 pozycje: 1. FATUM (2018) Scenariusz...

Zamknij