Sunday, Apr. 21, 2024

Retrospektywa Filmowego Podlasia!

Autor:

|

27 lipca 2012

|

 

W tym roku akcja FILMOWE PODLASIE ATAKUJE obchodzi swoje X-lecie. Z tej okazji Białostocki Ośrodek Kultury – wspólnie z Festiwalem Original Source Up To Date – odbywającym się w dniach 21 – 22 września 2012 w Białymstoku, planuje wyjątkowy pokaz całego filmowego dorobku naszej akcji! W specjalnie zaaranżowanym kinie festiwalowym, przez 2 dni i 2 noce zostanie zaprezentowanych ok. 200 filmów! Wszystkich fanów FILMOWEGO PODLASIA oraz doskonałej muzyki zapraszamy do odwiedzenia unikalnego Festiwalu Original Source Up To Date!

 

Filmowe Podlasie Atakuje! to jedno z najbardziej rozpoznawalnych działań Białostockiego Ośrodka Kultury oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich inicjatyw społecznych, służących promocji niezależnego kina. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni. Akcja narodziła się na Podlasiu – w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, który znajduje ujście w oryginalnych działaniach twórczych. FPA! to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej! Więcej informacji na stronie www.filmowepodlasieatakuje.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dubel #4 – Nemesis

  Ten odcinek serii "Dubel" jest na swój rodzaj wyjątkowy. Pierwszy raz poddawana recenzji produkcja została mocno skrytykowana, a i...

Zamknij