Tuesday, Dec. 6, 2022

Ruszyła 3 edycja We ART Water Film Festival

Autor:

|

7 stycznia 2016

|

Ruszyła 3 edycja We ART Water Film Festival

Fikcja, dokument, a także animacja. W tych kategoriach można już zgłaszać krótkometrażowe filmy do międzynarodowego konkursu We ART Water organizowanego przez fundację firmy Roca. Temat tegorocznej edycji brzmi „Zależymy od wody i infrastruktury sanitarnej”, a na autorów zwycięskich prac czekają nagrody o wartości 10 000 euro. Projekty można nadsyłać do 26 lutego 2016r.

Łagodzenie skutków braku dostępu do zasobów wodnych, promowanie odpowiedniego zarządzania tym naturalnym surowcem oraz przede wszystkim edukacja społeczeństwa. To główne cele, na których swoje działania buduje Fundacja We Are Water – pomysłodawca międzynarodowego festiwalu filmowego: We ART Water.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników kina oraz osób zainteresowanych poruszaną tematyką. Zgłaszane przez uczestników filmy powinny trwać od 1 do 3 minut oraz odpowiadać na hasło przewodnie tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Krótkometrażowe filmy będą oceniane w kategoriach: fikcja, dokument oraz animacja. Autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni nagrodami finansowymi o wartości 3 000 euro. Dodatkowo wybrana będzie również nagroda publiczności o wartości 1 000 euro. Nagrodzone przez jury prace staną się częścią jednego pełnometrażowego dokumentu.

Festiwal filmowy „We ART Water” to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, mający na celu bliższe spojrzenie na problem z wodą z różnych perspektyw. Festiwal rozpoznaje i nagradza talent tych osób, które mają jasną świadomość problemu z wodą na całym świecie i ukazują ją za pomocą kreowania audiowizualnych utworów oddających ten problem w sposób kreatywny i unikalny. W ten sposób łączone są dwa elementy: świadomość problemów z wodą oraz wartość kina jako sztuki i narzędzia, które pozwala na budowanie świadomości tego problemu.

Więcej informacji o festiwalu: http://filmfestival.wearewater.org

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
mlodosc
Teaser debiutanckiej komedii Filmotworu Niezależnego

Ekipa Filmotworu Niezależnego nie próżnuje i właśnie realizuje swoją pierwszą komedię. Będzie to "Młodość", czyli historia grupki przyjaciół związana z...

Zamknij